У Каланчацькому районі відзначили День українського козацтва

14.10.2014 17:23:00

14 жовтня цього року в смт Каланчак відбулися урочистості з нагоди Дня українського козацтва. Відзначення цього свята символізує передачу традицій від покоління до покоління, патріотизм та любов до своєї країни, землі та народу

14 жовтня цього року в смт Каланчак відбулися урочистості з нагоди Дня українського козацтва. Відзначення цього свята символізує передачу традицій від покоління до покоління, патріотизм та любов до своєї країни, землі та народу. День українського козацтва відзначається у день Покрови Пресвятої Богородиці (14 жовтня). З давніх-давен Богородиця є покровителькою українського козацтва й усіх українських збройних формувань. Запорожці мали на Січі церкву на честь Покрова Пресвятої Богородиці з іконою її Покрова. 
Присутніх привітали зі святом українського козацтва та наголосили на необхідності відродження національних традицій, виховання патріотизму у молодого покоління начальник управління культури Херсонської обласної державної адміністрації Віктор Гаврилюк та голова райдержадміністрації Іван Гончарський.
Під час свого виступу очільник району нагородив грамотою районної державної адміністрації колектив Каланчацького районного козацького товариства прогнойської паланки Херсонського коша Українського козацтва (голова – Куршпіль Вадим) за значний внесок у сучасний процес державотворення, відродження кращих національних традицій, плідну працю на благо народу, задля світової слави України та з нагоди відзначення – Дня Українського козацтва.
З вітальним словом до присутніх також звернувся Вадим Куршпіль, котрий вручив нагороди своїм побратимам. Святковий настрій впродовж всього заходу дарували колективи та учасники художньої самодіяльності сільських та селищних будинків культури району. Захід завершився справжньою польовою кашею, якою козаки пригощали всіх гостей свята.

Корисні посилання