У Каланчацькому районі проведений семінар-нарада щодо забезпечення соціального захисту дітей

18.12.2013 18:19:00

У Каланчацькому районі проведений семінар-нарада на тему: «Забезпечення соціального захисту дітей. Дотримання вимог законодавства щодо захисту законних прав та інтересів дітей»

17 грудня 2013 року в рамках реалізації завдань та доручень Президента України щодо захисту прав дитини, під голуванням керівника апарату райдержадміністрації Ольги Харченко проведений семінар-нарада з керівниками структурних підрозділів райдержадміністрації, районної лікарні, центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, кримінально-виховної інспекції на тему: «Забезпечення соціального захисту дітей. Дотримання вимог законодавства щодо захисту законних прав та інтересів дітей». В обговоренні даної теми взяли участь начальник відділу освіти Світлана Дудник, начальник служби у справах дітей Олена Хребір, директор районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Наталія Хмельницька, заступник начальника управління соціального захисту Інна Тичинська, районний педіатр Каланчацької районної лікарні Олена Корнієнко та начальник Каланчацького підрозділу кримінально-виконавчої інспекції Ірина Рябова.
Відкриваючи семінар, керівник апарату райдержадміністрації наголосила, що в Каланчацькому районі діє Районна програма з виконання Загальнодержавної програми «Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини на період до 2016 року». Відповідно до зазначеної програми одним з пріоритетних завдань діяльності структурних підрозділів райдержадміністрації, установ, організацій району є робота з сім’ями, які опинились у складних життєвих обставинах. Олена Хребір проаналізувала стан захисту прав дітей в районі: дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах, зосереджено увагу на координації та взаємоінформуванні між відділами та управліннями. Вона зауважила, що протягом 2013 року за місцем мешкання працівниками служби у справах дітей районної державної адміністрації відвідано 191 дитину з 122 сімей, 34 дитини взято на облік як таких, що опинилися у складних життєвих обставинах. Наразі на обліку служби у справах дітей районної державної адміністрації перебуває 74 дитини з 42 сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах.
Під час роботи з сім’ями, які опинилися в складних життєвих обставинах, проводилися профілактичні бесіди з дітьми та їх батьками, де, поряд з іншими проблемами, розглядалися питання попередження проявів насильства в дитячому середовищі. З метою пропаганди здорового способу життя, запобіганню правопорушенням та профілактики негативних явищ у дитячому та молодіжному середовищі, зокрема, проявів насильства та жорстокого поводження в сім’ї, проводилася профілактично-просвітницька робота у загальноосвітніх навчальних закладах району. З метою підвищення ефективності профілактичної та роз’яснювальної роботи серед батьків, запобіганню жорстокому поводженню з дітьми працівники служби у справах дітей районної державної адміністрації брали участь у засіданні ради Каланчацької загальноосвітньої школи № 1, у зустрічах з учнівськими колективами Новопавлівської, Вадимської, Гаврилівської, Каланчацьких загальноосвітніх шкіл № 1 та № 2, зокрема з питань профілактики жорстокого поводження з дітьми, запобігання вчинення дітьми злочинів та правопорушень. 
Службою у справах дітей районної державної адміністрації у співпраці з відділом кримінальної міліції у справах дітей Каланчацького РВ УМВС України в Херсонській області вживаються дієві заходи щодо своєчасного виявлення та обліку дітей, схильних до алкоголізму та наркоманії. З цією метою з початку 2013 року проведено 40 рейдів в місця масового відпочинку молоді, з них вісім нічних. Ольга Харченко у завершенні заходу додала: «Права дитини – це більш широке поняття, ніж вимоги законодавства. Захист прав дитини полягає не тільки у виконанні функціональних повноважень посадовцем, а й у вирішенні проблем дитини та дотримання міжвідомчої співпраці в інтересах дитини».

Корисні посилання