У Каланчацькому районі відбувся семінар-навчання для сільських та селищних голів

05.12.2013 21:49:00

У Каланчацькому районі відбувся семінар-навчання для сільських та селищних голів на тему: «Концепція реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні»

04 грудня 2013 року відбувся семінар-навчання сільських, селищних голів на тему: «Концепція реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні» відповідно до реалізації в регіонах завдання Президента України під керівництвом першого заступника голови райдержадміністрації Олександра Шумея. Який, відкриваючи семінар, підкреслив, що навчання сільських голів проводиться за тематикою, яку запропоновано саме сільськими очільниками. До порядку денного включені ті питання, які потребують детального роз’яснення спеціалістами, як районної ради, так і управлінь райдержадміністрації. Мета семінарського заняття – не лише надати інформацію щодо змін у чинному законодавстві, а й залучити колег до обговорення проблем та шляхів розвитку місцевого самоврядування, поділитися власним досвідом та взяти до відома напрацювання колег в організації роботи сільських територій. 
Він звернув увагу, що невдовзі Президентом України Віктором Януковичем буде підписано Указ «Про Концепцію реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні», запропонував громадам активно включитися до його обговорення, вносити пропозиції для подальшого їх опрацювання та надання на розгляд до Верховної Ради України. Також Олександр Шумей ознайомив присутніх з економічним та соціальним розвитком Каланчацького району, побажав керівникам громад плідної праці на благо людей. 
Учасники семінару заслухали інформації доповідача з питань, які найбільше сьогодні потребують детального вивчення та реалізації відповідно до законодавчих і підзаконних нормативно-правових актів. Це і регуляторна діяльність органів місцевого самоврядування, і практика формування та виконання місцевих бюджетів, джерела додаткових надходжень. А також укладання соціально-економічних угод, регулювання земельних відносин, нове в земельному законодавстві України, правові аспекти управління комунальною власністю територіальних громад, порядок взяття на облік, збереження та використання безхазяйного нерухомого майна (доріг, водогонів та іншого), містобудівна документація на місцевому рівні, розроблення та затвердження генеральних планів сільських населених пунктів. Жваво обговорювалися зміни до земельного законодавства. Торкалися питань щодо оформлення відумерлої спадщини по земельних паях і адміністративної відповідальності працівників сільських рад при опрацюванні земельних питань.
«Всі ми маємо усвідомити, що в України з’явився історичний шанс – зробити важливий крок у державному будівництві. Але, якщо нічого не робити, змін не буде. Реформа, закладена в Концепцію, не самоціль, а відповідь на потребу суспільства. Реформа місцевого самоврядування має увійти в органічний симбіоз із процесом вдосконалення системи освіти, охорони здоров’я, ЖКГ як невід’ємна складова модернізації України», – підбив підсумки семінару перший заступник голови райдержадміністрації Олександр Шумей.

Корисні посилання