В міській клінічній лікарні ім. Є. Є. Карабелеша пройшла XVII регіональна науково-практична конференція лікарів

03.06.2019 05:50:47
В міській клінічній лікарні ім. Є. Є. Карабелеша пройшла XVII регіональна науково-практична конференція лікарів

31 травня в Херсонській міській клінічній лікарні ім. Є. Є. Карабелеша пройшла XVII регіональна науково-практична конференція «Стійка система охорони здоров’я: розвиток первинної медико-санітарної допомоги і її інтеграція із спеціалізованою медичною допомогою».

Відкрила захід і представила гостей головний лікар закладу Алла Малицька. Підкреслив значення конференції заступник голови обласної державної адміністрації Андрій Балонь: «Я глибоко переконаний, що в умовах реформи, яка триває і вже має перші практичні результати, є дуже багато питань, які слід обговорювати у фаховому колі. Сьогодні є можливість обмінятися думками, висловити свої застереження, поділитися успіхами, що отримані в повсякденній діяльності».

Від імені міського голови вітала зібрання його заступник Інна Трибух: «Конференція дає поштовх для нових знань, для спілкування, сприяє ознайомленню з новим досвідом, який використовуватиметься в подальшій вашій праці».

«Вже 12 років пройшло з тих пір, як ми на Херсонщині вперше декларували первинну медичну допомогу на засадах сімейної медицини. Тоді було багато сумнівів і недовіри. На сьогоднішній день лікар первинної ланки – це лікар, який приймає рішення щодо профілактичних програм і лікувальних програм, вирішує, куди правильно скерувати пацієнта для того, щоб він вчасно отримав якісну і доступну медичну допомогу. Вже 27 млн українців обрали свого лікаря, Херсонщина наближається до позначки 80%», - зазначила заступниця директора Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Ліна Бондарева.

Наукова програма конференції була представлена 26 доповідями кандидатів медичних наук, професорів, доцентів, провідних лікарів і науковців Одеського національного медичного університету (Валентина Величко, Сусанна Тихонова, Галина Корнован, Лариса Колотвіна, Володимир Синенко, Світлана Коваленко, Галина Данильчук, Наталія Шишкіна, Анастасія Миргород), Інституту педіатрії, акушерства та гінекології ім. академіка О. М. Лук’янової НАМН України (Олег Шадрін), Інституту післядипломної освіти НМУ ім. О. О. Богомольця (Олександр Короткий), медичного центру «Into-Sana» (Володимир Мавродій) тощо. Виступали й представники Херсонщини: Ігор Полінчук, Вікторія Нахашова і Євгеній Гардубей.

В рамках конференції був організований майстер-клас «Пацієнт з цукровим діабетом на прийомі у сімейного лікаря». За підтримки спонсорів для всіх учасників конференції проводився безкоштовний скринінг цукру та ліпідів крові. Окремо для керівників закладів «первинки» заступниця директору Департаменту охорони здоров’я Ліна Бондарева провела нараду щодо акредитації медичних закладів і впорядкування видачі лікарняних листків. Всього 3 місяці медичні заклади мають на отримання акредитації. Після 1 вересня неакредитовані заклади втрачають право виписувати лікарняні листки.

Корисні посилання