У Нижньосірогозькому районі молодь забезпечують першим робочим місцем

29.08.2013 17:00:00

23 серпня 2013 року у Нижньосірогозькому районному центрі зайнятості відбувся семінар на тему: «Реалізація завдань та доручень Президента України щодо забезпечення молоді першим робочим місцем»

23 серпня 2013 року у Нижньосірогозькому районному центрі зайнятості відбувся семінар на тему: «Реалізація завдань та доручень Президента України щодо забезпечення молоді першим робочим місцем». В роботі семінару взяли участь заступник директора районного центра зайнятості Станіслав Малецький, начальник управління соціального захисту населення районної державної адміністрації Інна Пашко, начальник відділу із взаємодії із роботодавцями районного центру зайнятості Лідія Федорець та безробітні-випускники вищих та професійно-технічних навчальних закладів.

Учасники семінару зазначили, що проблема зайнятості молоді – надзвичайно актуальна і потребує системного підходу до свого вирішення. В умовах перевищення пропозиції робочої сили над попитом, вступають в дію закони ринкової конкуренції: роботодавець має можливість вибору на ринку праці лише тих, хто відповідає його вимогам щодо кваліфікації, досвіду роботи, віку, статі, стану здоров’я тощо. В складній ситуації опиняються ті категорії громадян, які за цими критеріями не здатні на рівних конкурувати на ринку праці за існуючі робочі місця і вакансії, в першу чергу – молодь.
Заступник директора районного центру зайнятості зауважив, що новий Закон України «Про зайнятість населення» передбачає низку механізмів, які мають позитивно вплинути на підвищення рівня офіційної зайнятості молоді. Зокрема, якщо роботодавець приймає на роботу осіб, які мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштування (діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, особи звільнені після відбуття покарання або примусового лікування тощо) та яким надано статус безробітного – строком не менше ніж на два роки, роботодавцеві щомісяця компенсуються фактичні витрати у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за відповідну особу за місяць, за який він сплачений. Компенсація виплачується протягом одного року з дня працевлаштування. 
Основною проблемою доступу молоді до робочих місць є відсутність досвіду роботи. Саме тому за новим законом студенти останніх курсів професійно-технічних та вищих навчальних закладів мають право на стажування у роботодавців на умовах строкового трудового договору до шести місяців. Відтак до їхньої трудової книжки в обов’язковому порядку роботодавець буде вносити запис про проходження стажування, що свідчитиме про набуття певного досвіду роботи.
Начальник управління соціального захисту районної державної адміністрації проінформував, що держава гарантує працездатній молоді рівне з іншими громадянами право на працю. При цьому, молодь, молоді громадяни – це громадяни України віком від 14 до 35 років (стаття 1 Закону України «Про сприяння соціальному становленню та розвитку молоді в Україні»). Держава забезпечує працездатній молоді надання першого робочого місця на строк не менше двох років після закінчення або припинення навчання у загальноосвітніх, професійно-технічних і вищих навчальних закладах, завершення професійної підготовки і перепідготовки, а також після звільнення зі строкової військової або альтернативної (невійськової) служби.

Корисні посилання