У Нижньосірогозькому районі обговорили забезпечення ефективної зайнятості населення

07.08.2013 17:25:00

В залі засідань районної державної адміністрації спеціалістами районного центру зайнятості проведено засідання «круглого столу» з роботодавцями на тему: «Стимулювання створення та збереження робочих місць і забезпечення ефективної легальної зайнятості населення»

В залі засідань районної державної адміністрації спеціалістами районного центру зайнятості проведено засідання «круглого столу» з роботодавцями на тему: «Стимулювання створення та збереження робочих місць і забезпечення ефективної легальної зайнятості населення». На засідання були запрошені: керівники районних служб та організацій, які займаються питаннями організації зайнятості населення, голови сільських та селищної рад, які займаються питанням зайнятості населення конкретних територій, представники роботодавців району та редактора районної газети «Червоний промінь».
В ході обговорення проблемних питань було зазначено, що переважна більшість підприємств району займається сільськогосподарським виробництвом, яке в свою чергу потребує залучення великої кількості робітників, тому дуже важливо виробити механізми спільної діяльності районних служб та організацій, органів місцевого самоврядування у питанні недопущення використання роботодавцями нелегальної праці робітників, займання будь-якою діяльністю без оформлення підприємницької діяльності. Фахівцями районного центру зайнятості було зазначено, що для зниження рівня безробіття та зняття соціальної напруги служба зайнятості будує свою роботу у взаємодії із органами місцевої влади та самоврядування, керівниками підприємств, установ та організацій.
В ході засідання районному центру зайнятості рекомендовано забезпечити інформування роботодавців району про умови отримання компенсацій фактичних витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, забезпечити працевлаштування на робочі місця з наданням роботодавцю компенсації витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття у першу чергу безробітних, які відносяться до соціально-незахищених категорій населення та недостатньо конкурентноспроможні на ринку праці, забезпечити співпрацю із суб’єктами малого підприємництва району. 
Керівникам підприємств, організацій та установ району рекомендовано забезпечити підвищення професійної кваліфікації робітників та працюючого персоналу з метою підвищення їх конкурентноспроможності на ринку праці, у т.ч. шляхом отримання ваучерів для проходження професійної перепідготовки та курсів підвищення кваліфікації особами віком від 45 років. Головам сільських та селищної рад району – контролювати за ходом проведення сезонних сільськогосподарських робіт роботодавцями, які функціонують на території даних сільських рад та забезпечити співпрацю в даному питанні з районною комісією з питань легалізації праці. Редакторові районної газети забезпечити широке висвітлення матеріалів щодо легалізації зайнятості населення району.

Корисні посилання