У Нижньосірогозькому районі продовжують влаштовувати дітей-сиріт до сімейних форм виховання

21.10.2013 18:58:00

18 жовтня 2013 року відбулося засідання координаційної ради у справах дітей районної державної адміністрації, на якій розглянули питання щодо забезпечення влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей-інвалідів з їх числа до сімейних форм виховання

З метою реалізації соціальних ініціатив Президента України щодо вдосконалення роботи соціальних служб шляхом повного охоплення соціальними послугами найуразливіших категорій населення, раннього виявлення проблемних сімей та вчасного надання їм підтримки 18 жовтня 2013 року при заступнику голови райдержадміністрації Ользі Малецькій відбулося засідання координаційної ради у справах дітей районної державної адміністрації, на якій розглянули питання про реалізацію в Нижньосірогозькому районі соціальних ініціатив Президента України щодо забезпечення влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей-інвалідів з їх числа до сімейних форм виховання. 
“З метою реалізації в районі соціальних ініціатив Президента України Віктора Януковича «Діти-майбутнє України» службою у справах дітей районної державної адміністрації ведеться робота щодо влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, у тому числі дітей-інвалідів, з вище вказаної категорії до сімейних форм виховання та їх повернення з інтернатних закладів”, – повідомила заступник голови райдержадміністрації Ольга Малецька.
В районі забезпечено пріоритетний розвиток сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Станом на 10 жовтня 2013 року на обліку служби перебуває 48 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. З них 37 (77,1%) дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського перебувають під опікою/піклуванням, 7 (14,6%) – проживає в прийомних сім’ях, ДБСТ. Всього сімейними формами виховання із 48 дітей охоплено 44 дитини-сироти та дітей, позбавлених батьківського піклування, що становить 91,7%, а ще 4 (8,3%) дитини потребують влаштування до сімейних форм виховання, із них 2 – перебувають в інтернатному закладі, 2 – навчаються в ліцеї.
За поточний період 2013 року до сімейних форм виховання влаштовано 7 дітей-сиріт та дітей, позбавлених, що становить 15%. З них: 3 дитини-сироти та дітей, позбавлених батьківського піклування влаштовано під опіку, піклування, до прийомної сім’ї передано на виховання та спільне проживання 4 дитини, одна з яких була усиновлена прийомними батьками. В Нижньосірогозькому районні створено та функціонує 6 прийомних сімей, до яких на виховання та спільне  влаштовано 12 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. 
За поточний період 2013 року створено одну прийомну сім’ю, до якої влаштовано 2 дитини-сироти та дітей, позбавлених батьківського піклування. До вже створеної прийомною сім’ї до влаштовано 3 дитини, позбавленої батьківського піклування. З метою реалізації права кожної дитини на виховання в сім’ї службою у справах дітей протягом поточного року з інтернатного закладу до прийомної сім’ї влаштовано дві дитини, позбавлених батьківського піклування, одна з яких є дитиною-інвалідом.
Активізована робота, щодо підбору осіб, які бажають усиновити дитину-сироту та дитину, позбавлену батьківського піклування. У порівнянні з минулим роком збільшилася кількість осіб, які бажають усиновити дитину. За поточний період взято на облік кандидатів в усиновлювачі три подружніх пари та одна особа. З них 2 подружні пари знято з обліку у зв’язку з усиновленням. За 9 місяців 2013 року в районі громадянами України усиновлено 2 дитини-сироти та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Корисні посилання