У Нижньосірогозькому районі профінансовано більше 700 тис. грн соціальної допомоги дітям-інвалідам

14.08.2013 22:37:00

За напрямком «Державна соціальна допомога дітям-інвалідам та інвалідам з дитинства» протягом січня-липня 2013 року нараховано та профінансовано коштів на суму 733,2 тис. грн

За напрямком «Державна соціальна допомога дітям-інвалідам та інвалідам з дитинства» протягом січня-липня 2013 року нараховано та профінансовано коштів на суму 733,2 тис. грн. Протягом останніх років виплата державної соціальної допомоги дітям-інвалідам проводиться своєчасно, заборгованість відсутня. Соціальна підтримка дітей-інвалідів та інвалідів з дитинства у Нижньосірогозькому районі виконується за рахунок коштів з державного бюджету.
З метою реалізації нових соціальних ініціатив Президента України Віктора Януковича «Діти – майбутнє України» в районі проводиться робота з окремою категорією населення – дітьми з обмеженими функціональними можливостями. Всього в районі на обліку знаходиться 38 дітей-інвалідів, з них, 35 отримують державну соціальну допомогу діти-інваліди. 27 сімей, в яких виховуються діти-інваліди та батьки, опікуни, піклувальники яких не працюють, отримують надбавку по догляду. 
Державний соціальний інспектор постійно здійснює контроль за цільовим використанням коштів допомоги дітям-інвалідам та здійснює обстеження соціально-побутових умов проживання дітей-інвалідів. З початку 2013 року проведено 33 обстеження на факт підтвердження догляду за дітьми-інвалідами, порушень не виявлено. 
Управлінням соціального захисту населення районної державної адміністрації забезпечено виконання індивідуальних програм реабілітації кожної дитини-інваліда в частині потреби у реабілітаційних заходах та забезпечення необхідними засобами реабілітації. Спеціалістами управління соціального захисту населення районної державної адміністрації проведено анкетування всіх сімей, в яких виховуються діти-інваліди, з метою визначення потреби у створенні центру з денним перебуванням дітей-інвалідів. 
З початку 2013 року 3 дитини-інваліда пройшли курс реабілітації у центрах соціальної реабілітації дітей-інвалідів, в тому числі 1 дитина – у закладі поза межами області, що становить 100% від потребуючих. Видано 2 направлення на забезпечення дітей-інвалідів технічними засобами реабілітації (з них 1 дитина вже отримала необхідний технічний засіб реабілітації), 2 дитини отримали направлення на забезпечення протезно-ортопедичними виробами. До кінця 2013 року засоби реабілітації отримують всі, хто їх потребує. 
6 дітей-інвалідів у 2013 році були охоплені послугами відпочинку в пришкільних таборах з денним перебуванням, 9 дітей-інвалідів отримали послуги оздоровлення в позаміських таборах. У тому числі 1 дитина-інвалід пройшла оздоровлення в ДП «УДЦ «Молода гвардія», де проводився Міжнародний конкурс-фестиваль «Усі ми діти твої, Україно!»». З усіма батьками дітей-інвалідів проведена індивідуальна профілактична робота про можливість перебування дітей у закладах соціального спрямування.

Корисні посилання