У Нижньосірогозькому районі розглянули перспективи розвитку дошкільної освіти на 2013-2014 рік

27.09.2013 00:34:00

У Нижньосірогозькому районі 23 вересня 2013 року розглянули питання щодо розвитку дошкільної освіти у 2012–2013 навчальному році та перспективи розвитку у 2013-2014 навчальному році

У Нижньосірогозькому районі 23 вересня 2013 року провели методичну нараду завідувачів дошкільних навчальних закладів району, на якій були розглянуті питання щодо розвитку дошкільної освіти у 2012-2013 навчальному році та перспективи розвитку на 2013-2014 навчальний рік, про впровадження ІСУО «Курс Дошкілля», про організацію атестації педкадрів у 2013-2014 році та проходження курсів підвищення кваліфікації у 2014 році та питання щодо перспективності і наступність у роботі дошкільного закладу, початкової школи та сім’ї. Крім цього, було підведено підсумки проведення Олімпійського тижня у дошкільних навчальних закладах району та підсумки функціонування дошкільних навчальних закладів району.
Захід проведено з метою реалізації в районі завдань Президента щодо забезпечення доступу кожної дитини до дошкільної освіти в рамках реалізації соціальних ініціатив Президента України з розширення мережі дошкільних навчальних закладів на базі Нижньосірогозького дошкільного навчального закладу №1, у якому взяли участь методисти районного методичного кабінету з дошкільної освіти та завідувачі дошкільних навчальних закладів. Нараду провела начальник відділу освіти, молоді та спорту районної державної адміністрації Наталя Вязова, яка поінформувала присутніх про роботу дошкільних навчальних закладів. 
Вона зазначила, що в районі функціонує 13 дошкільних навчальних закладів. Дошкільною освітою охоплено 396 дітей, що становить 82,5% від загальної кількості дітей віком від 3 до 6 років. По району стан охоплення дошкільною освітою дітей 5-6 річного віку становить 100%: при цьому налічується 151 дитина, з них відвідують ДНЗ – 121 дитини, групи короткотривалого перебування 18 дітей, решта (12) дітей п’ятирічного віку охоплена соціальним педагогічним патронатом у домашніх умовах. 
У населених пунктах, де відсутні дошкільні навчальні заклади (с.Дем’янівка, с.Комсомольське, с.Вільне, с.Сірогози) при загальноосвітніх школах відкрито дошкільні групи з короткотривалим перебуванням для дітей дошкільного віку (28 дітей), решта, 24 дитини охоплено педагогічним патронатом у домашніх умовах, у Нижньоторгаївському ДНЗ «Колосок», відкрито додаткову групу, що дало можливість охопити дошкільною освітою 20 дітей. 
Присутнім було повідомлено, що з метою уникнення черг та охоплення усіх дітей дошкільною освітою виконкомом Першопокровської сільської ради виготовлено проектно-кошторисну документацію на проведення реконструкції будівлі гуртожитку у селі Першопокровка. Витрати у сумі 7220,0 тис. грн на проведення реконструкції включено до обласної цільової програми розвитку дошкільної освіти на період до 2017 року.  
У зв’язку з відсутністю дошкільного навчального закладу на території села Дем’янівка виготовлено проектно-кошторисну документацію та отримано позитивний експертний висновок на проведення капітального ремонту будівлі Дем’янівського ДНЗ. Витрати у сумі 1744,5 тис. грн включено до обласної цільової програми розвитку дошкільної освіти на період до 2017 року. Начальником відділу освіти, молоді та спорту районної державної адміністрації Наталією Вязовою було підведено підсумки роботи дошкільних навчальних закладів та проаналізовано перспективи району щодо розширення мережі дошкільних навчальних закладів. Завідувачам дошкільних навчальних закладів району надані методичні рекомендації щодо подальшої роботи.

Корисні посилання