У Новій Каховці на обліку з вагітності перебуває 407 жінок

28.11.2013 21:51:00

У рамках виконання соціальних ініціатив Президента у Новій Каховці під час проведення «круглого столу» відмітили, що на обліку з вагітності перебуває 407 жінок

25 листопада у відділенні жіночої консультації ЦМЛ, у рамках виконання соціальних ініціатив Президента України щодо поліпшення якості надання медичних послуг, відбувся «круглий стіл». «Одна з найбільш гострих соціальних проблем в Україні — зниження народжуваності. Тож охорона здоров’я на сьогодні — ключова галузь, удосконаленню якої необхідно надавати першочергового значення», — відзначив заступник міського голови Вадим Мерзлов. 
Завідуючий гінекологічним відділенням Андрій Уколов повідомив, що з 2010 року до сьогодні відсутні випадки материнської смертності. На обліку з вагітності на даний момент перебуває 407 жінок. У відділенні функціонують школа батьківства та підготовки до пологів, консультативний пункт міського центру соціальних служб сім’ї та молоді, робота якого спрямована на соціальну реабілітацію матерів, які мали намір відмовитися від народжених дітей. Також було відзначено, що з обласного центру планування сім’ї щорічно надходять лікарські засоби для попередження вагітності жінок з тяжкими соматичними захворюваннями, при яких вагітність та пологи загрожують життю. «За кошти міського бюджету (76 000 грн) у цьому році був придбаний кювез для новонароджених, але ще необхідно його доукомплектувати. А у планах на найближчі кілька років — придбання мамографу для профілактики та виявлення злоякісних утворень молочної залози у жінок і апарату ультразвукового обстеження, які нам дуже необхідні», — розповів лікар. 
Світлана Грибакова, завідуюча жіночою консультацією, зробила акцент на тому, що, не дивлячись на проблеми, які існують, на недостатнє фінансування, робота відділення удосконалюється. «Кожен рік на базі жіночої консультації проводиться тиждень планування сім’ї та репродуктивного здоров’я. Дуже важливим є те, що кількість штучних переривань вагітності у цьому році зменшилася. При пологовому відділенні працюють двоє неонатологів, які цілодобово забезпечують допомогу новонародженим. Досягнення є і ще багато чого необхідно зробити, аби перейти на якісно новий рівень медичного обслуговування», — підсумувала вона.

Корисні посилання