У Новій Каховці націлені на використання альтернативних джерел енергії заради екологічної безпеки

25.12.2013 23:31:00

З метою реалізації проекту «Територія здоров’я» у Новій Каховці націлені на використання альтернативних джерел енергії заради екологічної безпеки

Підвищення цін на енергоносії, проблеми забруднення навколишнього середовища змушують більшість розвинених країн працювати у напрямку розвитку альтернативної енергетики. Актуальним на сьогодні є питання переведення на економічні види палива соціальних об’єктів. Саме таке завдання поставили Президент України та Кабінет Міністрів перед владою на місцях. Це дозволить не лише заощадити значні бюджетні кошти, а й дасть можливість нашій державі стати енергетично незалежною.
З метою реалізації проекту «Територія здоров’я» в контексті виконання завдань Президента України щодо впровадження екологічних альтернативних джерел енергії 23 грудня у малій залі виконкому відбулося засідання за круглим столом. До обговорення долучилися перший заступник міського голови Леонід Чурсинов, начальник відділу комунального господарства Володимир Сироватка, начальник відділу капітального будівництва Світлана Гончаренко, начальник екологічної інспекції Олександр Лимар, директор комунального підприємства «Новокаховське управління комунального господарства» Олег Євсіков, голова громадської ради при виконкомі Лариса Житченко та інші. 
Леонід Чурсинов відзначив: «Ми живемо якраз у такому місці, де цей напрям може розвиватися і мати великі перспективи. До екологічно чистих джерел енергії, крім сонячної та вітряної, також можна віднести можливості гідроелектростанцій. Всі давно чули, що планується будівництво Каховської ГЕС-2. У цьому році розпочалися дослідницькі роботи. А головне — були підтверджені можливості інвестування цього проекту. У Херсонській області впроваджується програма розвитку альтернативної енергетики. У Лазурному, наприклад, є вітряки. У Голій Пристані в двох дитсадках встановлені геліоколектори. Наразі нам необхідно сформувати певні пропозиції, розглянути проекти, які будуть вигідними, й показати нашу зацікавленість. У нас є можливість виділити територію і є бажання. Тож далі — пошук інвесторів та наполеглива робота».
Світлана Гончаренко наголосила, що питання альтернативної енергетики має три складові — економічну, екологічну і соціальну. Вона розповіла, що ведеться робота з двома компаніями. Серед запропонованих об’єктів зупинилися на ЗОШ №10. «Міський відділ освіти вніс у свій бюджетний запит кошти на проектні роботи. Також є ще німецька компанія, яка працює на території України у рамках приватно-державного партнерства. Ми подали необхідні документи і сподіваємося, що потрапимо у цю програму. Умови пропонуються вигідні, чекаємо відповіді», — відзначила вона.
Про можливості виділення землі для будівництва сонячних електростанцій на території Дніпрянської та Райської селищної рад говорили Василь Морлок та Наталія Макарова. Підводячи підсумки засідання, перший заступник міського голови Леонід Чурсинов зазначив, що використання альтернативних джерел енергії покликане сприяти вирішенню двох важливих проблем – енергоефективності та екологічної безпеки.

Корисні посилання