У Новій Каховці обговорили підвищення якості обслуговування населення автобусними перевезеннями

03.02.2014 16:45:00

У рамках виконання завдань Президента України у Новій Каховці обговорили підвищення якості обслуговування населення автобусними перевезеннями

У рамках виконання завдань Президента України Віктора Януковича щодо підсумків реалізації в 2013 році проекту «Територія здоров’я» в контексті забезпечення якісних умов життя населення та підтримки ініціатив місцевих громад, відділом галузей економіки виконавчого комітету спільно з керівниками пасажирських підприємств на базі диспетчерського пункту ФОП Перетятько В.В. була проведена 29 січня виїзна нарада з обговорення питання підвищення якості обслуговування населення автобусними перевезеннями. Для ефективного функціонування ринку транспортних послуг першочергове значення має повна інформація про транспортні потреби жителів міста. 
Нараду відкрив перший заступник міського голови Леонід Чурсинов, який підкреслив: «Недотримання графіків руху, неможливість проконтролювати фактичну кількість перевезених пасажирів, відсутність реальної картини руху автобусів – одна з головних проблем пасажирських перевізників. Своєчасність, безпека та забезпечення регулярності – ключові показники ефективності роботи пасажирського транспорту. Система GPS-моніторингу транспорту дозволяє здійснити комп’ютерну диспетчеризацію, добитися максимально точного дотримання інтервалів руху, контролювати швидкісний режим, підвищувати безпеку перевезень, оптимізувати маршрути та відслідковувати витрати палива, знизити собівартість перевезень».
Транспортне забезпечення в автобусних перевезеннях мешканців міста та сіл здійснюють перевізники різних форм власності: ПКП «Автоцентр», ФОП «Перетятько В.В.», ВАТ «Бериславське АТП 16537», окрім того по місту проходять міжрайонні приміські маршрути, на яких перевезення пасажирів здійснюють ВАТ «Каховське АТП 16506», ТОВ «Югтранс», ФОП «Гридасова Л.О.», ТОВ АТПП «Сармат» та інші. На жаль, на сьогоднішній день в місті Нова Каховка відсутня єдина автоматизована диспетчерська система управління міським пасажирським транспортом. 
На даний час на території міста ФОП Перетятько Віталій займається забезпеченням впровадження технології супутникового навігаційного позиціонування GPS. За їх допомогою мобільні пристрої спостереження визначають власне місце розташування по супутнику. Дані про місцезнаходження передаються по каналах стільникового зв’язку програмно–апаратного комплексу, де вони обробляються і зберігаються (на власному диспетчерському пункті). Встановлення на автобусах автомобільних GPS-модулів дозволить не тільки відстежувати його місце розташування, але й забезпечить відділене керування двигуном і збір даних про стан автомобіля. В 2014 році планується забезпечити відстеження руху автобусів на 2 міських маршрутах, а в подальшому є можливість забезпечити контроль за регулярністю руху автобусів приміських автобусних маршрутів, що виходять за межі території міської ради.
В поточному році перевізником заплановане відкриття ще одного диспетчерського пункту, що дозволить не лише забезпечити контроль за рухом автобусів в двох пунктах, а й надасть можливість пасажирам одержати інформацію від диспетчера про наявність автобусів, придбати квитки, скористатися туалетом, зачекати прибуття автобусу в теплому приміщенні. Підводячи підсумки Леонід Чурсинов наголосив, що для гарантованого та ефективного задоволення потреб населення у безпечному і якісному транспортному обслуговуванні, вирішенні питань підвищення рівня безпеки перевезень пасажирів необхідно постійно вдосконалювати мережу соціально важливих маршрутів, як основну частину єдиної міської схеми пасажирських маршрутів. На виконання звернень громадян та враховуючи їх пропозиції, міська влада і надалі сприятиме формуванню ринку послуг пасажирського транспорту загального призначення шляхом реалізації єдиної економічної, інвестиційної, науково-технічної і соціальної політики, стимулюватиме впровадження новітніх технологій перевезень, сучасних транспортних засобів, підвищення якісного рівня обслуговування населення міста пасажирськими перевезеннями, безпечними умовами роботи транспорту загального користування.

Корисні посилання