У Новій Каховці обговорили питання захисту прав дітей, їх виховання та повноцінного розвитку

19.12.2013 20:01:00

16 грудня у міському відділі освіти за «круглим столом» зібралися представники служб міста, що працюють з дітьми16 грудня у міському відділі освіти за «круглим столом» зібралися представники служб міста, що працюють з дітьми. Керівниками й працівниками відділів освіти, культури і туризму, служби у справах дітей, центру соціальної реабілітації дітей­інвалідів, центру соціальних служб та відділу у справах сім’ї, молоді, фізичної культури та спорту був проведений моніторинг виконання соціальних ініціатив Президента України, які стосуються захисту прав дітей, їх виховання і повноцінного розвитку. До обговорення долучився заступник міського голови Вадим Мерзлов.

Спеціаліст відділу освіти Марина Скрипнікова детально зупинилася на функціонуванні й досягненнях загальноосвітніх, дошкільних та позашкільних закладів у 2013 році. На сьогодні 2 915 дітей охоплено дошкільною освітою (у дитсадках відкрито 3 додаткові групи), а у школах навчається 6 080 учнів. Обсяг фінансування на капітальні ремонти об’єктів по відділу освіти складає 1 млн 232 тисячі 103 грн і на 10 грудня фактичне виконання робіт становить 899 тис. 498 грн. Марина Анатоліївна нагадала про програму «Шкільний автобус», завдяки якій забезпечено підвезення 262 учнів. З міського бюджету на неї було виділено 232 тис. 848 грн (використано — 190 тис. 822 грн). Впродовж року за спонсорські і благодійні кошти для деяких дитсадків придбане кухонне приладдя і комп’ютерний клас для НВК №2.

Вадим Мерзлов акцентував увагу на першочергових завданнях для усіх служб, які працюють з дітьми, на 2014 рік. Це відкриття дитячого садка в с.Обривка, створення НВК у с.Корсунка, розширення мережі позашкільних навчальних закладів у сільській місцевості, створення кабінетів інформатики для початкових класів, забезпечення житлом дітей­сиріт. З приводу останнього Вадим Миколайович розповів: «Наступного року передбачено придбання двох кімнат у сімейних гуртожитках. Звісно, що цього не достатньо, та головне — почати. Коштів завжди не вистачає, але проблему треба вирішувати». Також мова йшла про розширення центру реабілітації дітей­інвалідів, адже є приміщення, яке можна використати для цього, — колишній дитсадок «Орлятко». «Діти, які живуть у сільській місцевості, практично не мають можливості користуватися послугами реабілітаційного центру, а його розширення дозволило б створити цілодобову групу», — відзначив Вадим Миколайович. Не залишилося поза увагою і питання оздоровлення дітей. Було наголошено, що місто отримує багато путівок, які не використовуються сповна (приблизно 30% путівок не використано), тож необхідно залучити ще більше дітей, яким оздоровлення необхідно.

«Ці питання на слуху. Думаю, що у 2014 році й у подальшому вони будуть вирішені. А з урахуванням того, що незабаром буде формуватися новий бюджет, вам необхідно подати відповідні бюджетні запити», — підсумував Вадим Мерзлов.

Цього ж дня у центрі соціальної реабілітації дітей-інвалідів відбулася зустріч батьків вихованців з представниками установ, які задіяні у виконанні соціальних ініціатив щодо захисту дітей-інвалідів. Обговорювалися питання про зміни у законодавстві щодо надання соціальної допомоги, порядок забезпечення технічними засобами та спеціалізованими меблями, заходи з медичної реабілітації, які надає медична установа. Під час зустрічі батьки задавали питання з приводу організації санаторно­курортного лікування, оформлення та здійснення фінансових виплат, а фахівці відповідно до свого напряму надавали інформацію.

Корисні посилання