У Новій Каховці створено 32 об’єднання співвласників багатоквартирних будинків

01.02.2014 00:06:00

На виконання завдань Президента України у Новій Каховці на сьогоднішній день створено 32 об’єднання співвласників багатоквартирних будинків у 35 будинках

Питання підсумків реалізації у 2013 році проекту «Територія здоров’я» в контексті виконання завдань Президента України щодо забезпечення якісних умов життя населення та підтримки ініціатив місцевих громад стали основною темою засідання за круглим столом, яке відбулося 27 січня в малій залі виконавчого комітету Новокаховської міської ради. На засідання зібралися  голови об’єднань співвласників багатоповерхових будинків, представники громадськості. Серед запрошених начальник Новокаховського РЕЗ і ЕМ Владлен Маховський, головний інженер Новокаховської  філії «Херсонгазу»  Денис  Колодяжний, головний архітектор міста Микола Плюйко, начальник відділу земельних ресурсів і комунального майна Таміла Ковальчук, начальник відділу комунального господарства Володимир Сироватко.
Відкриваючи засідання перший заступник міського  голови Леонід Чурсинов акцентував увагу на важливості визначення кожною громадою актуальної для себе  проблеми. Він, зокрема, зазначив: «Створення ОСББ – це одне з головних завдань загальнодержавної програми реформування ЖКГ. Вирішальним для її реалізації по всій країні  є 2014 рік. На території міської ради на сьогоднішній день створено 32 об’єднання співвласників у 35 будинках, зокрема у Новій Каховці – 25 у 28 будинках. Крім того функціонує 49 житлово-будівельних кооперативів. Непростим був процес їх створення і не просто буде працювати далі. На голів ОСББ сьогодні покладена велика відповідальність та навантаження, вони вирішують багато питань, які раніше вирішували інші організації.  Після створення об’єднань рішенням міської ради виділяються кошти для їх підтримки. Не став винятком і 2013 рік. Матеріальна допомога була надана практично всім ОСББ, які були створені на той період. На жаль, фінансова ситуація в країні не дала змоги нам профінансувати всі ті видатки, які були заплановані на капітальний ремонт цих будинків. Але це питання обов’язково продовжуватиме вирішуватися у поточному році й виноситиметься на розгляд міської ради». 
Також  мова йшла про оформлення  земельних  ділянок,  які знаходиться у користуванні ОСББ. Таміла Ковальчук акцентувала увагу на тому, що це питання необхідно обов’язково  вирішити при створенні об’єднання. На сьогоднішній день отримано із Херсонського головного управління земельних ресурсів і з державного агентства земельних  ресурсів Києва відповідні роз’яснення, у яких вказаний повний перелік документів, які вам необхідно надати як землекористувачу для оформлення земельної ділянки. Повністю розписано, що у таких випадках достатньо акту прийому й передачі з балансу на баланс, документів, які підтверджують реєстрацію юридичної особи як об’єднання співвласників та інші документи, які підтверджують право власності на певні нежитлові будівлі (якщо такі є). Ставка орендної плати становить в середньому від 600 до 1500 грн. на рік. Здійснювати оплату можна щомісяця.
Обговорювали між собою голови ОСББ  питання прибирання й благоустрою прибудинкових територій, яке є для них одним із найактуальніших, так як, на жаль, не завжди вдається «поділити територію прибирання» та визначити її остаточні межі, а «один лише двірник  впоратися з усім не може», – нарікали керівники об’єднань. Зокрема, йшлося про смітники у  дворах біля будинку на вул. Піонерській, 38. Леонід Чурсинов зауважив, що такі «гарячі точки» взяті на контроль й у подальшому там будуть об лаштовані майданчики для сміття з огорожею.  Прозвучало не раз і питання щодо заборгованості за комунальні послуги чи квартплату, з якими досі ведуть боротьба, адже життєві обставини у всіх різні.  Одна з найактивніших очільників об’єднань  констатувала: « Перехід на ОСББ полегшує  цю ситуацію, адже люди цінують свої кошти і свою працю, яку вкладають у власний дім, за останні роки жителі стали відповідальнішими та ініціативнішими. Створення ОСББ – правильний шлях вирішення проблем». Підсумком засідання стала пропозиція позитивний  досвід ОСББ донести до усіх мешканців міста.

Корисні посилання