У Новій Каховці стартувала творча акція «Рушник Херсонщини»

21.02.2014 17:20:00

Наприкінці 2013 року стартувала творча акція «Рушник Херсонщини», присвячена 70-річчю утворення Херсонської області та 200-річчю з дня народження Т.Г.Шевченка

Наприкінці 2013 року стартувала творча акція «Рушник Херсонщини», присвячена 70-річчю утворення Херсонської області та 200-річчю з дня народження Т.Г.Шевченка. В Новій Каховці до акції залучились навчальні заклади міста, кожен з них вишив рушник завдовжки 1 метр 50 сантиметрів з орнаментами, притаманними півдню України, і зокрема, Херсонщині. 
Всього в акції взяло участь 15 загальноосвітніх закладів, 20 дошкільних навчальних закладів, 5 позашкільних навчальних закладів, 2 технікуми і 1 училище. Всі рушники були зшиті в єдине полотно, яке становить 64 метри 50 сантиметрів. 18 лютого на Центральній площі міста перед будівлею виконавчого комітету відбувся урочистий мітинг з нагоди  завершення міського етапу акції «Рушник Херсонщини». 
До присутніх звернувся перший заступник міського голови Леонід Чурсинов: «Сьогоднішня подія – хвилююча. Спільна майстерність педагогів та учнів об’єдналася в унікальному творінні новокаховчан, як символ неповторної української краси й багатовікової самобутньої культури. Щиро вдячний всім, хто залишив яскраві українські орнаменти на полотні. Переконаний, що новокаховський рушник стане найкращим у різнобарві рушників області».
Слова подяки майстриням навчальних закладів міста висловила начальник відділу освіти Оксана Якубова. І оскільки це рукотворне диво присвячене 70-річчю утворення Херсонської області та 200-річчю з дня народження Т.Г.Шевченка, школярі урочистою ходою пронесли Новокаховський рушник від Центральної площі міста до пам’ятника Великому Кобзарю. Рушник Нової Каховки буде направлено в Херсон, де він буде вшитий в єдиний рушник Херсонської області.

Корисні посилання