У Новій Каховці ведеться підготовка до 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка

16.01.2014 21:53:00

В рамках тижня реалізації в області завдань Президента України у Новій Каховці ведеться підготовка до 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка

Незабаром виповнюється 200 років від дня народження великого генія українського народу Тараса Шевченка. Указом Президента України № 257/2012 «Про додаткові заходи з підготовки та відзначення 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка» 2014 рік оголошено роком митця. В рамках тижня реалізації в області завдань Президента України щодо належної підготовки до відзначення 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка 13 січня в Центральній бібліотеці міста відбулася зустріч громадськості «На вічному шляху до Шевченка».
«Святкування 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка буде масштабним, й упродовж всього року ім’я Тараса Григоровича, його творчість будуть у центрі уваги. Заплановане проведення Всеукраїнського Шевченківського форуму «Свою Україну любіть!» та міжнародного літературного конгресу, а також завершення видання повного зібрання творів митця у 12 томах та «Шевченківської енциклопедії» у 6 томах і т.д. Цей перелік можна продовжувати, адже жодна область і місто не залишать поза увагою цю визначну подію. Не виключенням є Нова Каховка», – зазначив керуючий справами виконавчого комітету Василь Акуленко під час зустрічі з громадськістю. 
До обговорення долучилися начальник відділу культури Віра Іванова, голова міського осередку «Просвіта» Віра Литвинова, голова громадської ради при виконавчому комітеті Лариса Житченко, заступник начальника відділу освіти Тетяна Калініченко, бібліотекарі та інші. Віра Іванова розповіла про заходи, які готуються до 9 березня, й наголосила, що у репертуарі кожного художнього колективу міста є пісні на слова Шевченка або ж пісні, присвячені митцю, і впродовж року під час різноманітних концертів та свят буде чутно ці твори. Бібліотеки проводитимуть цикл заходів у місті та будуть брати участь в обласних. Новокаховчан чекають літературні вечори, дні Кобзаря, віртуальні екскурсії, літературно-поетичні години, презентації, конкурси художнього читання, квести, фотовиставки та багато іншого. У загальноосвітніх закладах уже розпочалися відкриті уроки, присвячені творчості Кобзаря. 
Крім обговорення усі присутні отримали змогу згадати основні віхи життя й творчості Тараса Шевченка, подивитися на його відомі художні роботи, гравюри, офорти, особисті речі, різноманітні видання літературної спадщини під час «віртуальної екскурсії» до Національного музею Тараса Шевченка.

Корисні посилання