V обласний фестиваль молодіжного читання і права «Відкрий свою книгу» завітав до Скадовська

15.06.2015 08:12:33
V обласний фестиваль молодіжного читання і права «Відкрий свою книгу» завітав до Скадовська

11 червня 2015 року Скадовщина приймала у себе в гостях  V обласний фестиваль молодіжного читання і права «Відкрий свою книгу», який  промандрувавши населеними пунктами Херсонщини, нарешті  дістався нашого району.

Урочисте відкриття відбулося на площі РБК, де господарі свята вручили коровай високоповажним гостям, серед яких – начальник управління культури Херсонської обласної державної адміністрації, заслужений Діяч мистецтв України Світлана Віталіївна Думинська,  начальник головного територіального управління юстиції у Херсонській області Роман Алікрамович Гасанов, директор Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Б.Лавреньова Галина Іванівна Тютюн, а також представники бібліотечної спільноти  нашої області.

Під спекотним скадовським сонцем  та гучні оплески  усіма барвами засяяла фестивальна веселка та злетіло в небо 5 голубів, що символізували 5 фестивалів окрилених любов’ю до одного з найціннішого скарбу у нашому житті – книги. Під час відкриття стартував і мотопробіг місцевого байкерського клубу, що додало креативності заходу. 

Свято продовжилось у фойє будинку культури, де під час  автограф-сесії «Літературний фарватер» свою творчість презентували  письменники Херсонщини Валерій Кулик, Василь Гайдамака , Олена Маляренко, а також наші земляки Олег Лиховид та Леся Височанська.  Мистецьку атмосферу допомагали створювати оркестр народних інструментів  ДШМ та майстри народно-прикладного мистецтва. Вони влаштували благодійну виставку-продаж «З Україною в серці». Зібрані кошти були передані фонду «Разом».

Найкращі аматорські колективи району подарували нашим гостям мистецьку програму «Скадовськ-Україна: єдина родина»!

З привітальним словом до присутніх звернулась і заступник голови Скадовської районної державної адміністрації Ольга Миронець, яка зазначила: «Для усіх скадовчан, велика честь і велика шана приймати у себе в гостях учасників V ювілейного обласного фестивалю молодіжного читання і права «Відкрий свою книгу». Це новий стимул для подальшої творчої діяльності  і, без сумніву, він  принесе кожному багато нових ідей щодо просування читання серед молоді України.

По завершенню, усі глядачі відвідали фестивальний ярмарок обміну книг «Книжкові вітрила».
Ну а далі, усі гості розійшлись по майданчиках, різних за тематикою, завданням та форматом. Це – молодіжна територія «Скадовські ігри: Чайка-переспівниця» (краєзнавчий квест містом), Ярмарок інноваційних бібліотечних ідей та  правовий тренінг-фест «Споживач має право».

Підведення підсумків та церемонія закриття  відбулася у Скадовському краєзнавчому музеї. Несподівана злива внесла свої зміни до сценарію, але навіть такому дощу не вдалося зіпсувати  чудовий настрій  учасникам та щиру, дружню  атмосферу, яка трималась увесь день.

V обласний фестиваль молодіжного читання і права «Відкрий свою книгу» відбувся. Гуртом ми написали ще одну сторінку в історії проекту, який, сподіваємось, буде ще довго жити. Адже він тримає свій курс на молодість. А  молодь – це наше майбутнє.

Корисні посилання