В обласному онкодиспансері відкрилася виставка художниці Олени Рибальченко

18.06.2019 13:39:34
В обласному онкодиспансері відкрилася виставка художниці Олени Рибальченко

Вже понад 3 роки Херсонський обласний онкологічний диспансер знайомить своїх працівників та пацієнтів із творчістю херсонських митців. Таким чином адміністрація закладу бореться з професійним вигоранням медичного колективу, а також надихає пацієнтів лікуватися і радіти життю.

В тому, що творчість насправді має цілющі властивості, переконалися 18 червня відвідувачі виставки художниці Олени Рибальченко, яка в свої 90 років зберегла світлий розум, має сили та енергію працювати,  пише картини і вірші. Вихід на пенсію не відкрив період хвороб і немічності для жінки, а навпаки – став для Олени Павлівни «другим диханням». Наразі в доробку художниці понад 500 робіт, багато з яких прикрашають Павлоградський краєзнавчий музей та Херсонський художній музей.

«Я пишу картини вже близько 30 років. На моїй першій виставці в кінотеатрі «Україна» помітили картину «Русалочка». Після цього я стала серйозніше ставитися до своїх картин. Далі було багато виставок, на одній з яких я отримала першу премію і грошову винагороду – 100 тис. купонів. За ці гроші я купила фарбу для нових картин», - розповіла Олена Рибальченко про свій творчий шлях.

Роботи художниці виконані олійними фарбами в стилі наївний реалізм, більшість картин – сюжетні, створені за мотивами українських народних пісень. Є й пейзажі, твори на релігійну тематику, багато квітів на полотнах. Такий стиль для України – рідкість.

«Дуже приємно, що в нашій галереї виставляються художники різного віку. В нас були роботи дітей 3-4 років, виставки  робіт зрілих майстрів, а сьогодні у нас Олена Рибальченко, якій понад 90 років. Дуже приємно бачити ці радісні, сюжетні картини, вони будуть надихати наших пацієнтів, співробітників жити і працювати», - підкреслила головний лікар онкодиспансеру Ірина Сокур.

Виставка відбулася завдяки допомозі Художнього центру народної творчості, який знаходить художників для «Галереї життя». Вона триватиме понад місяць.

 

Корисні посилання