В області працюватиме регіональний комітет з питань валідації елімінації передачі від матері до дитини ВІЛ та сифілісу

06.11.2019 11:14:04
В області працюватиме регіональний комітет з питань валідації елімінації передачі від матері до дитини ВІЛ та сифілісу

Згідно з наказом МОЗ України №1829 від 19.08.2019 року створено міжвідомчу робочу групу з питань валідації елімінації передачі від матері до дитини ВІЛ та сифілісу. 22 серпня рішенням Національної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу схвалені відповідні дорожні карти з елімінації ВІЛ та сифілісу, виконанням яких мають займатися регіональні комітети.

6 листопада в Департаменті охорони здоров’я відбулася робоча нарада щодо створення регіонального комітету з елімінації ВІЛ та сифілісу під головуванням заступниці директора Департаменту Ліни Бондаревої.

Участь в обговоренні складу та положень регіонального комітету взяли: директор Херсонського обласного центру громадського здоров’я Юрій Ромаскевич, головний лікар Херсонського обласного центру профілактики та боротьби зі СНІДом Наталія Риженко, головний лікар Херсонської дитячої обласної клінічної лікарні Інна Холодняк, головний експерт Департаменту охорони здоров’я з дерматовенерології Ольга Черешньова.

Кожен з учасників наради надав свої пропозиції щодо організації комітету. На думку Ліни Бондаревої нагляд за дітьми до 18 років варто поки що залишити за центром профілактики та боротьби зі СНІДом. Юрій Ромаскевич відзначив, що фінансування цих заходів можна внести до проекту обласної програми по громадському здоров’ю, яка скоро буде представлена громадськості для обговорення.

Корисні посилання