В облдержадміністрації розглянули результати перевірок використання державного майна

21.05.2021 06:11:31
В облдержадміністрації розглянули результати перевірок використання державного майна

20 травня відбулося засідання робочої групи з координації діяльності щодо приватизації об’єктів державного майна в Херсонській області під головуванням заступника голови облдержадміністрації Миколи Якименка за участю начальниці Регіонального відділення Фонду державного майна в Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі Галини Теслюк.

Основне питання – результати перевірок використання державного майна, проведених у 2020 році та січні-квітні 2021 року. Тема обрана не випадково, адже тисячі об’єктів по всій Україні не використовуються або використовуються не за призначенням.

У Херсонській області обліковується 21 122 об’єкти державного майна.

Регіональним відділенням у 2020 році перевірено 1 736 об’єктів державного майна загальною площею більш як 14 млн м2. За результатами перевірок виявлено 291 об’єкт загальною площею понад 1,6 млн м2, що не використовується.

«Для порівняння, це як 5 парків «Херсонська фортеця», яким полюбляють прогулюватися жителі та гості міста», - зазначила начальниця Регіонального відділення Галина Теслюк.

З початку цього року фахівці Регіонального відділення спільно з представниками податкової та держаудит служб перевірили 44 об’єкти площею майже 40 тис. м2, з яких 27 об’єктів загальною площею майже 30 тис. м2 не використовуються балансоутримувачами та органами управління.

Що робимо з такими об’єктами?

Пропонуємо органам управління передати їх на приватизацію чи оренду. Адже більшість об’єктів інвестиційно привабливі. Так, серед об’єктів, що не використовуються, є об’єкт незавершеного будівництва гуртожитку бази відпочинку «Промінь» у с. Генічеська Гірка, база відпочинку «Таврія» у с. Приморське та будинки бази відпочинку «Південна» у с. Хорли.

Галина Теслюк під час засідання наголосила, що приватизації цих об’єктів – це можливість їх оновлення та розвитку, створення нових робочих місць, збільшення надходжень податків та зборів до місцевих та державного бюджетів, розвиток туристичного потенціалу Генічеського району.

Загалом, завдяки спільній роботі Регіонального відділення та облдержадміністрації отримали від органів управління пропозиції на приватизацію 22 об’єктів державного майна, що ними не використовувалося. З них 15 вже включено до переліку об’єктів, що підлягають приватизації. Робота з виявлення такого майна продовжується.

Також члени робочої групи заслухали директорів державних підприємств та розглянули підготовку до приватизації трьох соціально важливих об’єктів малої приватизації в області: єдиного майнового комплексу ДП «Геройське дослідно-промислове підприємство», єдиного майнового комплексу ДП «Генічеський солезавод» та єдиного майнового комплексу ДП «Виробничий біотехнологічний центр». Ці об’єкти, як і більшість по Україні, передано на приватизацію вже в напівзруйнованому стані, з боргами та арештами. Регіональне відділення, облдержадміністрація, директори державних підприємств продовжують координувати зусилля та спільно здійснювати заходи для оголошення прозорих аукціонів за даними об’єктами.Корисні посилання