В облдержадміністрації пояснили, як жителям Херсонщини перейти до нового постачальника газу

09.12.2020 15:39:05
В облдержадміністрації пояснили, як жителям Херсонщини перейти до нового постачальника газу

Жителям області можна обрати будь-якого українського постачальника, який має відповідну ліцензію. Заступник директора Департаменту розвитку територій облдержадміністрації Іван Чорний надав детальну інформацію щодо особливостей зміни газопостачальної компанії.

Чому треба змінювати газопостачальника?
З 1 серпня для побутових споживачів в України відкрито ринок природного газу. Так як з 1 грудня ТОВ «Херсонрегіонгаз» не має можливості здійснювати постачання природного газу побутовим споживачам Херсонщини, жителі області мають обрати нового газопостачальника.

Наразі ті споживачі, які до 1 грудня не обрали постачальника, автоматично стали споживачами ТОВ «Газопостачальна компанія «Нафтогаз України», як постачальника газу «останньої надії» та відповідно отримували від цього підприємства рахунки на оплату за спожитий газ.

У які терміни треба змінити газопостачальника?
Максимальна тривалість постачання природного газу постачальником «останньої надії» не може перевищувати 60 днів та в будь-якому випадку не має тривати довше, ніж до кінця календарного місяця, наступного за тим місяцем, у якому почалося фактичне постачання природного газу споживачеві постачальником «останньої надії».

Тому жителям області варто визначитися: змінювати компанію постачальника газу чи залишатись клієнтом «Нафтогаз України».

Якщо побутовий споживач протягом 60 днів, починаючи з 01 лютого 2021 року, не уклав відповідний договір з постачальником природного газу, він має припинити використання природного газу.

Де отримати рахунок за спожитий газ?
Рахунки за спожитий газ можна отримувати на офіційному сайті ТОВ «Газопостачальна компанія «Нафтогаз України» у розділі «Постачальник останньої надії». Необхідно ввести особистий  ЕІС-код, який можна дізнатися в особистому кабінеті на офіційному сайті ТОВ «Херсонрегіонгаз», або безпосередньо у товаристві.

Як обрати газопостачальну компанію?
Перелік постачальників, які мають ліцензію на право провадження господарської діяльності з постачання природного газу оприлюднено на офіційному сайті Національної комісії, що здійснює державне регулювання в сфері енергетики і комунальних послуг за посиланням: www.nerc.gov.ua. Нового постачальника можна обрати навіть з іншого регіону країни.
На сайті обраного підприємства необхідно заповнити заяву на приєднання, а також відправити копії необхідних документів, підкріплених електронним підписом.

Що робити, якщо маєте переплату за газопостачання?
Споживачі зобов’язані здійснити повний остаточний розрахунок з ТОВ «Херсонрегіонгаз».
Разом з тим, побутові споживачі, у яких на особовому рахунку є переплату за послугу газопостачання, мають з паспортом та оригіналами платіжних документів із заявою про повернення відповідних коштів звернутися до ТОВ «Херсонрегіонгаз».Корисні посилання