В смт Білозерка вшановано пам’ять ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС

16.12.2013 19:24:00

13 грудня 2013 року за участі голови районної державної адміністрації Валерія Поддубного, голови районної ради Євгенії Романової, представників районної організації «Союз Чорнобиль України», громадськості райцентру, представників політичних партій та громадських організацій, депутатів районної ради відбувся урочистий мітинг та покладання квітів до пам’ятного знаку ліквідаторам та особам, які постраждали від аварії на Чорнобильській АЕС

13 грудня 2013 року за участі голови районної державної адміністрації Валерія Поддубного, голови районної ради Євгенії Романової, представників районної організації «Союз Чорнобиль України», громадськості райцентру, представників політичних партій та громадських організацій, депутатів районної ради відбувся урочистий мітинг та покладання квітів до пам’ятного знаку ліквідаторам та особам, які постраждали від аварії на Чорнобильській АЕС. 
У своєму виступі голова районної державної адміністрації Валерій Поддубний відзначив, що: «Надання державного статусу Дню ліквідатора ще раз нагадує суспільству про проблеми ліквідаторів-чорнобильців, людей що відали свої життя та здоров’я заради спасіння нашої землі від страшної техногенної аварії, наслідки якої не дають, і, вочевидь, не даватимуть спокою людству ще багато років. Але назавжди залишиться в серцях людей невмируща пам’ять про солдатів атомного фронту, який відкрився у раніше мало кому відомому куточку українського Полісся – Чорнобилі. Щиросердно дякую чорнобильцям за їх подвиг, бажаю здоров’я, благополуччя та довгих років життя! А тим хто ціною власного життя зупинив смертоносний атом – вічна пам’ять».
Довідка
Ініціативами Президента України Віктора Януковича передбачено збільшення видатків для забезпечення гідного спеціалізованого медичного лікування інвалідів-чорнобильців. Станом на 01 грудня 2013 року в районі на обліку перебуває 408 осіб, які мають право на пільги відповідно до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», з них: дітей – 105 осіб,1 категорії – 39 осіб, 2 категорії –  114 осіб, 3 категорії – 139 осіб. На 2013 рік для надання пільг на медичне обслуговування громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, передбачено видатки у сумі 34,2 тис. грн. На теперішній час надано послуг на суму 23,5 тис. грн.
Селищною та сільськими радами району у 2013 році проведено зустрічі та обстеження матеріально-побутових умов проживання та визначення соціальних проблем у 108 громадян з числа постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи. За рахунок коштів місцевих бюджетів надано матеріальну допомогу 37 ліквідаторам на суму 6490,00 грн.  
У Білозерському районі з початку року 167 громадянам призначено і виплачено компенсацію на продукти харчування на суму 93,7 тис. грн, 135 громадянам призначено щорічну допомогу на оздоровлення на суму 12,9 тис. грн, 12 громадянам нараховано компенсацію за додаткову відпустку на суму 17,1 тис. грн, сім’ям з дітьми нараховано компенсацію на продукти харчування за потерпілих дітей на суму 28,5 тис. грн. Путівки на санаторно-курортне оздоровлення отримали 4 дитини ЧАЕС та 6 ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС.

Корисні посилання