В рамках гуманітарної допомоги обласна інфекційна лікарня отримала апарат для ПЛР-тестування

15.04.2020 13:45:17
В рамках гуманітарної допомоги обласна інфекційна лікарня отримала апарат для ПЛР-тестування

Херсонщина отримала чергову партію гуманітарної медичної допомоги від держави та меценатів для боротьби з поширенням коронавірусу.

 

«Сьогодні ми отримали автоматизовану портативну систему виявлення нуклеїнових кислот IPONATIC, закуплену міжнародним благодійним фондом Вадима Новинського «На честь Покрови Пресвятої Богородиці». Він дозволяє здійснювати діагностику методом ПЛР. Апарат буде передано в обласну інфекційну лікарню та допоможе медпрацівникам протягом 40 хвилин виявляти захворювання на COVID-19», - зазначив голова Херсонської облдержадміністрації Юрій Гусєв.

Крім того, область отримала 290 захисних костюмів, 5 675 масок, 240 пар бахіл та 977 захисних окулярів. А також 172 набори реагентів для екстракції РНК зі зразків клітин і тканин. 

Очільник області також зауважив, що в рамках роботи Єдиного антикризового штабу підтримка великого, середнього та малого бізнесу склала 17 млн 310 тис.грн. Це допомога у вигляді продовольчого забезпечення для незахищених верств населення та засобів індивідуального захисту для медичних працівників. 

Присутній на заході отець Максим з Херсонської єпархії УПЦ розповів, що кожен день священнослужителі моляться за те, щоб вірус відступив , та залучають вірян надавати гуманітарну допомогу. 

Представник фонду Вадима Новинського «На честь Покрови Пресвятої Богородиці», генеральний директор компанії «Смарт Мерітайм Груп» у Херсонській області Дмитро Красніков підкреслив, що захист і підтримка медиків є головною метою діяльності фонду: «Якщо ми зараз не зможемо захистити лікарів, то вони потім не зможуть захистити нас. Всі підприємства групи «Смарт-Холдинг» приділяють багато уваги допомозі лікарням. Ми вже передали в область два апарати ШВЛ, засоби індивідуального захисту для лікарів, понад 4 тисячі ПЛР-тестів, а сьогодні – лабораторне обладнання».

Підсумовуючи, директор Департаменту здоров’я Віктор Короленко повідомив, що гуманітарна допомога буде розподілена між базовими закладами охорони здоров’я області, які безпосередньо працюють з хворими на коронавірус пацієнтами.Корисні посилання