В РДА обговорили питання тарифної політики та порядку надання субсидій

28.10.2016 11:47:10
В РДА обговорили питання тарифної політики та порядку надання субсидій

Зараз на Херсонщині активно діє державна програма надання житлових субсидій населенню, щодня кількість громадян, які оформлюють отримання субсидій збільшується. Але, враховуючи необхідність підвищення вартості тарифів, мешканці району і занепокоєні збільшенням їх нарахування.

Саме тому сьогодні, 27 жовтня, районною державною адміністрацією запрошено для обговорення проблемних питань та ситуації, що виникли в районі, представників інститутів громадського суспільства, членів Громадського ради при райдержадміністрації, керівників та спеціалістів профільних структурних підрозділів райдержадміністрації для надання роз’яснень тарифної політики та порядку надання субсидій у Каховському районі.

Роз’яснення щодо принципів формування тарифів на житлово-комунальні послуги водопостачання та водовідведення надала головний спеціаліст сектору ЖКГ та НС Литвиненко Ксенія наголосивши, що сьогодні питання тарифної політики на житлово-комунальні послуги є найактуальнішим, бо вони зачіпають інтереси кожного громадянина, його добробуту, умов проживання і забезпечення життєво необхідними послугами. Доповідачка зазначила, що ціноутворення в житлово-комунальному господарстві має бути налагодженим органом місцевого самоврядування, базуватись на економічно обґрунтованих  тарифах, а це об’єктивний рівень рівноважної ціни попиту та пропозиції. Проте визна­чення тарифу має враховувати соціальний аспект і особливості функціо­нування житлово-комунальної галузі загалом, а тарифна політика – спира­тися на платоспроможний попит населення та інших споживачів послуг.

«Особливу увагу при формуванні політики цін слід приділяти факторам, які найбільше впливають на конкретний рівень житлово-комунальних тарифів, порядку введення (затвердження) тарифів та зв’язку з громадськістю щодо обговорення відповідності рівня  тарифів кількості та якості надання послуг» – пояснила Ксенія Сергіївна. Перерахувавши фактори, які найбільш впливають на рівень тарифів вона зазначила, що дія наведених факторів в окремих підгалузях ЖКГ не однакова, обумовлена особливостями технологічного процесу, ступенем розвитку ринкових відносин. Ці відмінності треба врахувати при формуванні тарифів на послуги.

Учасники заходу зауважили, що тариф повинен бути економічно обґрунтованим, але вартість його складових, як, наприклад, у тарифі на водопостачання, постійно зростає. Також громадськість цікавило питання співвідношення якості води та ціни на неї. З питання якості вживаної води доповнив начальник сектору ЖКГ та НС Сбитнєв Олег, зазначивши, що якість води не впливає на її ціну.

Представники громадськості під час обговорення підтримали пропозицію щодо необхідності перегляду тарифної політики та висловили сподівання, що питання врегулювання тарифів на отримання житлово-комунальних послуг вже найближчим часом будуть розглянуті на рівні вищих органів влади.

Про урядові заходи із спрощення порядку надання субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг поінформувала заступник начальника управління соціального захисту населення Ленькова Світлана.

Світлана Анатоліївна надала роз’яснення щодо категорій осіб кому призначається субсидія та детально зупинилася на нововведеннях, що передбачені змінами до законодавчих актів, а це й розмір субсидії, термін її призначення, можливість подання заяви та декларації в електронній формі, порядок обчислення сукупного доходу. Доповідач відповіла на численні запитання слухачів, що стосувалися повернення частини невикористаної суми субсидії до державного бюджету, залишення на рахунках споживачів частини невикористаної суми субсидії на оплату послуг, сплати обов’язкової частки тощо.

«Держава зробила все для того, щоб люди, які отримують мінімальну заробітну плату, не відчували проблем, які виникають у зв’язку з оплатою комунальних послуг через підвищення комунальних тарифів. Тож люди повинні розуміти важливість отримання субсидій, враховуючи власні доходи»- підсумувала Світлана Анатолівна.

Корисні посилання