- Головна
- ОДА інформує
- Департамент здоров’я
- В роботі восьмої Таврійської онкологічної школи взяли участь фахівці з Португалії, Латвії, Бельгії та Туреччини
В роботі восьмої Таврійської онкологічної школи взяли участь фахівці з Португалії, Латвії, Бельгії та Туреччини
27.08.2019 05:46:1322-23 серпня в конференц-залі обласного онкологічного диспансеру проходила дводенна науково-практична конференція з міжнародною участю Таврійської онкологічної школи на тему «Актуальні питання міждисциплінарної взаємодії в онкології». До програми заходу увійшли три пленарних засідання, науково-практичний симпозіум «Актуальні питання патології органів малого тазу» та майстер-клас Всеукраїнської асоціації пластичної та реконструктивної хірургії тазового дна, Українська школа безперервної освіти в радіології ім. проф. М.І. Спузяка, школа радіаційних онкологів та інженерів-радіологів, школа клініко-морфологічних досліджень.
«Проведення таких потужних конференцій в онкодиспансері вже стало традиційним. Для забезпечення міждисциплінарної взаємодії, про яку згадується в назві заходу, ми прийняли обласну програму з онкології на 5 років. Ми вважаємо її унікальною, бо вона охоплює всі аспекти боротьби з раком: профілактику, ранню діагностику, лікування та реабілітацію і паліативну терапію. Програма розрахована на кожну громаду, на кожного мешканця. Я сподіваюся, ви сьогодні побачите перші результати програми: перший на півдні України медичний лінійний прискорювач, КТ-симулятор, закупка яких є для нас досягненням», - сказала у вітальному слові, звертаючись до гостей, заступниця голови обласної ради Оксана Рукавішнікова.
«Ми вже не один рік маємо можливість обмінятися думками, досвідом, поєднуючи науку і практику. Ми пишаємося колективом херсонських онкологів, які в щоденній праці докладають максимум зусиль на користь нашого пацієнта. Бажаю, щоб сьогоднішня зустріч слугувала на користь пацієнта», - зазначила заступниця директора Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Ліна Бондарева.
Про необхідність зміни підходів до навчання лікарів, які повинні взаємодіяти між собою як на етапі діагностики, так і під час проведення спеціалізованого лікування хворих на рак - інтервенційних радіологів, лікарів з променевої діагностики, радіаційних онкологів, лікарів ядерної медицини, лікарів-патоморфологів, що пов’язано зі зміною поколінь гамма-терапевтичного обладнання та переходом на нові стандарти лікування і діагностики, говорила головна лікарка закладу Ірина Сокур.
Онкодиспансер дуже серйозно відноситься до підготовки фахівців з онкології. Таврійська онкологічна школа була створена з метою навчання лікарських кадрів в південному регіоні, проте з кожним роком кількість учасників конференції з інших регіонів України та з-за кордону зростала. Наразі в роботі восьмої Таврійської онкологічної школи взяли участь 190 лікарів з Херсонської області та з інших регіонів України (Київ, Чернівці, Харків, Рівне, Одеса, Кропивницький, Запоріжжя, Івано-Франківськ, Миколаїв, Мелітополь, Дніпро); виступили з понад 40 доповідями з питань сучасних діагностики та лікування онкопатології 7 докторів медичних наук та професорів, 14 кандидатів медичних наук, гості з Латвії, Бельгії, Туреччини та Португалії.