У Скадовському районі 39 безробітним надано одноразову допомогу

13.12.2013 18:17:00

В рамках реалізації завдання Президента України у Скадовському районі 39 безробітним надано одноразову допомогу по безробіттю

В рамках реалізації завдання Президента України щодо стимулювання підвищення зайнятості населення, створення нових робочих місць, 11 грудня 2013 року відбувся виїзний інформаційно – консультаційний семінар з питань організації та провадження підприємницької діяльності за участю першого заступника голови Скадовської районної державної адміністрації Віталія Кулюка.
Відкривши захід, він зазначив: «На сьогодні підприємництво є своєрідним стабілізатором економіки, займає помітну нішу в розподілі праці та сприяє продуктивній зайнятості населення. На підприємництво покладено завдання модифікації соціальних і економічних перетворень у розвитку держави. Найважливіша складова такої модифікації – забезпечення додаткових робочих місць. Формування та впровадження політики підтримки цього важливого економічного сектора покладається насамперед на місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування, які мають бути зацікавленими в розширенні сектора малого бізнесу на території району, що сприяє насиченості місцевого ринку та більш ефективнішому задоволенню місцевих споживчих потреб».
Про нові важелі стимулювання роботодавців до створення нових робочих місць для працевлаштування безробітних проінформував заступник директора Скадовського районного центру зайнятості, який ознайомив учасників з нововведеннями до Закону України «Про зайнятість населення», що набрав чинності з 1 січня 2013 року, та наголосив на ролі заходів, спрямованих на стимулюванні самозайнятості населення, в тому числі, створенні нових робочих місць суб’єктами малого підприємництва. Зокрема, ухвалений закон передбачає норми, спрямовані на заохочення роботодавців до створення нових робочих місць та працевлаштування громадян, які потребують додаткових гарантій соціального захисту. Йдеться про фінансові стимули, а саме, компенсації. Отримати компенсацію зможе кожен роботодавець, діяльність якого відповідає певним вимогам і який працевлаштує безробітних за скеруванням служби зайнятості на нові робочі місця. Протягом 11 місяців 2013 року прийнято рішення щодо надання компенсації за працевлаштування 17 особам. З них – 12 осіб пільгових категорій та 5 – працевлаштовані в пріоритетних галузях економіки(транспорт, торгівля). В 2014 році планується прийняти рішення щодо компенсації єдиного внеску за працевлаштування 20 безробітних.
 
Також він акцептував увагу на тому, що з метою удосконалення системи інформаційного та консультаційного обслуговування осіб з питань організації та провадження підприємницької діяльності з 03 квітня 2013 року набрав чинності відповідний Порядок, затверджений наказом Міністерства соціальної політики України від 21.02.2013 №74. Відповідно до наказу Скадовський районний центр зайнятості із залученням на громадських засадах працівників органів державної влади та інших зацікавлених установ здійснює організацію надання безоплатних консультацій особам з питань організації та провадження підприємницької діяльності.
Ще одним стимулом до створення нових робочих місць, ефективної зайнятості (самозайнятості) є сприяння підприємництву шляхом надання одноразової допомоги безробітним для зайняття цією діяльністю. Станом на 01.12.2013 року 39 безробітним надано одноразову допомогу по безробіттю для заняття підприємницькою діяльністю. Під час заходу всі бажаючі отримали вичерпні консультації з різних питань, що стосуються підприємницької діяльності. Наприкінці заходу першим заступником голови районної адміністрації Віталієм Кулюком були оголошені спільно прийняті рекомендації щодо стимулювання підвищення зайнятості населення та створення нових робочих місць. За результатами заходу всі сторони діалогу продемонстрували готовність до подальшої співпраці з розвитку підприємницької діяльності.

Корисні посилання