У Скадовському районі обговорили можливість включення Херсонської області в список пілотних регіонів проекту USAID «ВІЛ реформа в дії»

16.06.2014 16:36:00

13 червня 2014 року в районній державній адміністрації відбулася зустріч очільників району, керівників закладів охорони здоров’я з представниками компанії «Делойт» щодо включення Херсонської області до списку пілотних регіонів проекту USAID «ВІЛ реформа в дії»

13 червня 2014 року в районній державній адміністрації відбулася зустріч очільників району, керівників закладів охорони здоров’я з представниками компанії «Делойт» щодо включення Херсонської області до списку пілотних регіонів проекту USAID «ВІЛ реформа в дії».  

Проект USAID «ВІЛ реформа в дії», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та реалізується компанією «Делойт», розпочав свою діяльність в Україні з жовтня 2013 року та розрахований на 5 років. Метою Проекту є надання допомоги уряду України у процесах поліпшення системи охорони здоров’я для боротьби з епідемією ВІЛ/СНІДу на всіх рівнях. 
Керівники Проекту завітали до нашого міста з метою ознайомлення з успішними напрацюваннями та підходами до надання медичних послуг місцевому населенню та обговоренню можливостей для співпраці.
«Базуючись на попередніх результатах поінформованому відбору пілотних регіонів проекту, що було проведено в консультаціях з ключовими партнерами, Херсонську область було визначено пріоритетним регіоном для реалізації проекту» – сказав директор проекту «Реформа ВІЛ-послуг у дії» Сем Торнквіст.      
У свою чергу, Юрій Бобилєв наголосив, що сьогодні район має вагомі досягнення в напрямку реалізації програм: «Створено електронний реєстр пацієнтів, а протягом наступного року планується завершення формування електронного реєстру фізичних осіб Херсонської області. На базі Скадовської ЦРЛ створений та функціонує міжрегіональний дата-центр, робота якого забезпечує мережу лікувальних закладів району, в тому числі і мережу сільських закладів охорони здоров’я».  
«Вітаю зусилля ваших колег із запровадження інноваційних підходів до надання медичних послуг у місті, – зазначив Сем Торнквіст. – Ця система сконцентрована навколо пацієнта при наданні первинної, вторинної та третинної допомоги. А захищена інформаційна система, яка містить інформацію про всіх жителів міста протягом всього життя, робить її ще більш ефективною. Ми плануємо вивчити цей досвід, з метою можливого поширення практики в інших містах».
Впровадження подібних програм демонструє успішність інноваційних підходів до реформування медичної системи міста – впровадження сімейної медицини, формування розвитку електронної бази даних населення для надання якісних послуг медичного обслуговування.

Корисні посилання