У Скадовському районі обговорили подальшу реалізацію проектів альтернативної енергетики

03.09.2013 22:55:00

Особливу увагу на Скадовщині заслуговує подальша реалізація проектів альтернативної енергетики – будівництво ІІ черги сонячної електростанції ТОВ «Соларенерго», що дасть змогу збільшити її потужність з 9,8 МВт до 27 МВт та будівництво вітроелектростанції «Берегова» ТОВ «Віндкрафт Україна»

Особливу увагу на Скадовщині заслуговує подальша реалізація проектів альтернативної енергетики –  будівництво ІІ черги сонячної електростанції ТОВ «Соларенерго», що дасть змогу збільшити її потужність з 9,8 МВт до 27 МВт та будівництво вітроелектростанції «Берегова» ТОВ «Віндкрафт Україна».
У рамках реалізації в Скадовському районі основних завдань Президента України з питань створення сприятливого середовища для залучення інвестицій 03 вересня 2013 року під керівництвом заступника голови районної державної адміністрації Анатолія Розумного на засіданні консультаційної ради було розглянуто питання щодо стану реалізації проектів із залученням інвестицій в економіку району, а також про підготовку до участі у щорічному Інвестиційному форумі «Таврійські горизонти», який проходитиме 27-28 вересня у Новій Каховці.
У вступному слові Анатолій Розумний коротко зупинився на виконанні основних завдань щодо створення сприятливого середовища для залучення інвестицій. «Сьогодні районною державною адміністрацією у цьому плані проводиться досить значна та цілеспрямована робота, основою якої є постійний моніторинг та супроводження стану реалізації окремих проектів, аналіз наявних можливостей та опрацювання перспективних напрямків соціально-економічного розвитку району з визначенням окремих проектів, які можуть бути реалізовані на основі залучення інвестицій у найближчий період», – зазначив він.
Особливу увагу присутніх Анатолій Розумний звернув на вжитих заходах щодо усунення штучних перепон на шляху здійснення господарської діяльності та процесу залучення інвестицій. Загалом ужиті місцевою виконавчою владою у цій сфері заходи сьогодні сприяють активізації інвестиційної діяльності в районі. Скадовський район сьогодні є площадкою реалізації цілої низки соціально важливих та інноваційних проектів.
Як приклад цьому може слугувати успішна реалізація окремих з них. Так, у минулому 2012 році було завершено І чергу модернізації виробничих потужностей по переробці овочів ТОВ “Меркурій”, що дало змогу збільшити обсяги переробки вдвічі та розширити асортимент продукції від виробництва традиційної томатної пасти до виробництва соусів, томатного соку та кабачкової ікри. 
Введено в експлуатацію унікальний центр реабілітації та відпочинку Скадовський дельфінарій «Акварель», який з перших же днів своєї роботи став візитною карткою міста-курорту Скадовськ та приваблює до себе значну кількість відпочиваючих та місцевих жителів. Влітку минулого року в центрі міста введено в експлуатацію центр водних атракціонів – аквапарк «Акваторія».
Завершено будівництво І черги сонячної електростанції ТОВ «Соларенерго» в смт Лазурне потужністю 9,8 МВт, яка стала першим подібним об’єктом на території області, що дозволить забезпечити електроенергією більше 3,0 тисяч домогосподарств. Також завершено будівництво І черги вітроелектростанції «Новоросійська» потужністю 9,0 МВт (ТОВ «Віндкрафт Україна»). 
Анатолій Розумний зазначив: «Робота щодо створення сприятливого середовища для залучення інвестицій в економіку району продовжуватиметься і надалі. Сьогодні, і це без перебільшення є черговим етапом цієї роботи, на порядку денному у нас стоїть питання щодо підготовки та участі у щорічному Інвестиційному форумі «Таврійські горизонти». У цьому плані заступник голови райдержадміністрації запропонував присутнім концепцію участі району у зазначеному заході та макет нового презентаційного стенду.

Корисні посилання