У Скадовському районі обговорили профілактичні заходи по боротьбі з артеріальною гіпертонією

04.12.2013 00:00:00

У листопаді 2013 року в с.Новомиколаївка проведені заходи по реалізації проекту «Територія здоров’я» щодо забезпечення якісних умов життя, покращення якості надання медичних послуг, а саме профілактичні заходи по боротьбі з артеріальною гіпертонією та її ускладненнями

У листопаді 2013 року в с.Новомиколаївка проведені заходи по реалізації проекту «Територія здоров’я» в контексті виконання завдань Президента України Віктора Януковича щодо забезпечення якісних умов життя, покращення якості надання медичних послуг, а саме профілактичні заходи по боротьбі з артеріальною гіпертонією та її ускладненнями. Медичні заходи включали в себе вимірювання артеріального тиску на створених пунктах в приміщеннях аптеки, магазинів, школи, лікарської амбулаторії. Під час проведення заходів понад 200 жителям с.Новомиколаївки було проведено вимірювання артеріального тиску. 
По закінченню прийомів була проведена лекція для населення з профілактики артеріальної гіпертензії та роздані наглядні буклети. У заході взяли участь заступник голови райдержадміністрації Розумний Анатолій, адміністрація центру первинної медико-санітарної допомоги, завідувач Новомиколаївської лікарської амбулаторії, медичні працівники амбулаторії, жителі с.Новомиколаївка.
Виступаючи перед учасниками рейду, Розумний Анатолій сказав: «Сьогодні гіпертонія – ворог здоров’я близько 30% українців. Одним із прикрих факторів є те, що з кожним роком «вік» цієї хвороби молодшає і молодшає. Враховуючи цю ситуацію, Уряд прийняв Постанову від 25 квітня 2012 року №340 «Про реалізацію цільового проекту щодо впровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою».
Скадовський район включився в реалізацію цього проекту з кінця 2012 року. Сьогодні, всі хворі, у яких виявлено підвищений тиск, мають змогу одержати медичні препарати, які його нормалізують по цінам, які регулює держава (дешевше, ніж вони коштували раніше). Завдяки реалізації цього проекту значно більша кількість хворих на артеріальну гіпертонію одержує допомогу від держави. 
Реформа медичної галузі в районі триває. Попереду ще багато кроків для досягнення її основних цілей та завдань. Реалізація медичної реформи дозволить значно поліпшити якість медичного обслуговування, особливо мешканців сільської місцевості, зніме соціальну напругу серед населення, поліпшить стан здоров’я жителів, та збільшить тривалість їх життя.

Корисні посилання