У Скадовському районі відзначили свято Івана Купала
09.07.2013 19:11:00Одним із найдревніших найцікавіших літніх свят наших предків є Івана Купала, яке випадає на 07 липня. У народі об’єднався образ язичницького бога достатку Купали з християнським пророком Іваном
Одним із найдревніших і найцікавіших літніх свят наших предків є Івана Купала, яке випадає на 07 липня. У народі об’єднався образ язичницького бога достатку Купали з християнським пророком Іваном. Це день літнього сонцестояння. На Купала у давнину відбувалися масові молодіжні ритуальні ігрища, пов’язані з утворенням нових сімей. Це свято молоді, свято сонця, свято землі, свято води і вогню, свято ворожіння на кращу долю, свято духів давнього роду нашого.
Цього року районний фестиваль народної творчості «На Івана, на Купала» відбувся 06 липня 2013 року у с. Улянівка Скадовського району.
Засновником та організатором фестивалю є Відділ культури і туризму, комунальний заклад «Скадовський районний будинок культури ім. Шевченка» та Улянівська сільська рада за підтримки голови Скадовської районної державної адміністрації Єгора Устинова.
Метою фестивалю є збереження і пропагування пісенно-обрядового, танцювального, ігрового та фольклорного мистецтва Скадовщини. Основними завданнями заходу є пропагування прадавніх традицій святкування Івана Купала та інших дат весняно-літнього народного календаря, підтримка діяльності аматорських вокальних та фольклорних гуртів району, сприяння розвитку фольклорного жанру та зеленого туризму.
Відкрила свято в.о. начальника відділу культури і туризму Скадовської райдержадміністрації Валентина Андрощук, продовжив естафету вітань голова с. Улянівка — Володимир Чуприна. Творчі колективи клубних закладів району прийняли активну участь у фестивалі, а саме народні аматори: Антонівського СБК, Приморського СБК, Тарасівського СК, Широківського СБК, Новомиколаївського СБК, Володимирівського СБК, Новоросійського СБК, Лазурненського СБК, Шевченківського СБК, Красненського СБК та Улянівського СБК.
Колективи для гостей свята відтворювали традиційні народні обрядові дійства: вінкоплетіння, пускання вінків на воду, урочисте запалення вогню. Кращий вінок сплели дівчата Красненського СБК, а краще усіх презентувала самобутній купальський костюм «Купальська традиція» — Кристина Бузукчі (смт Лазурне), які разом з творчими колективами Скадовського району отримали подарунки та подяки від голови Скадовської райдержадміністрації.
Закінчилося свято традиційним запалюванням святкового вогнища, який охороняє від злих духів, випалює усе погане, зле, вселяє любов і красу у душі молодих.