В смт Білозерка вшановано пам’ять воїнів-інтернаціоналістів

13.02.2015 15:18:00
В смт Білозерка вшановано пам’ять воїнів-інтернаціоналістів

З нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 26-ї річниці виведення військ колишнього СРСР з республіки Афганістан 13 лютого 2015 року в районному будинку культури смт Білозерка, за участі першого заступника голови районної державної адміністрації Сергія Яковенка, голови районної ради Андрія Донця, воїнів-інтернаціоналістів, депутатів місцевих рад, громадськості райцентру, представників трудових колективів, молоді відбувся урочистий захід «А біль Афгану навіки…» та покладання квітів до пам’ятного знаку воїнам-інтернаціоналістам.

Пам’ять загиблих в Афганістані та в АТО вшановано хвилиною мовчання.

У районі відбулися вечори-зустрічі з воїнами – інтернаціоналістами «А біль Афгану навіки, в душі чомусь не замовкає», «Я згадую Афганістан», тематичні вечори «Земле моя, українська – ми солдати і захисники твої», «Героям слава», мітинги –реквієми «Пам’ять Афганської війни», «З пам’яттю в серці», «Афганістан болить в душі моїй».

В бібліотеках району організовано вахти пам’яті «Афганські мотиви», виставки-спогади «Відлуння кровавих стежок Афганістану», зустрічі з воїнами-інтернаціоналістами «Відлуння афганських гір» із застосуванням відеокліпу та слайдової презентації, вечори-зустрічі «Час вибрав їх і закрутив в афганській завірюсі», «Герої – односельці», виховні години «Ми будемо довго пам’ятати і вам забути не дамо», відкриті книжкові полички «Про війну в далекому Афгані».

В загальноосвітніх навчальних закладах району проведено лекції, уроки пам’яті, зустрічі з воїнами-інтернаціоналістами, книжкові виставки, інші заходи, присвячені 26-й річниці виведення військ з Афганістану. У музейних установах району проведені Дні відкритих дверей, масові заходи для учнівської молоді на базі тематичних експозицій.

Релігійними конфесіям проведено панахиди та інші релігійні заходи з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав і 26-ї річниці виведення військ колишнього СРСР з Республіки Афганістан.

Через горнило радянсько-афганської війни пройшло 120 білозерців. Ще близько 80 білозерців брали участь в інших локальних конфліктах, і в тому числі тих, що Україна направляла миротворчі контингенти за роки своєї незалежності.

Корисні посилання