У навчальних закладах Скадовщини проводять Дні братерства

08.11.2014 00:07:00

З 4 по 10 листопада в Україні проходить тиждень національних меншин, який несе за собою зміцнення міжнаціональної злагоди та порозуміння, задоволення культурних та освітніх потреб національних меншин, підвищення рівня міжмовної толерантності та міжкультурної взаємодії. Уже другий рік поспіль у загальноосвітніх навчальних закладах Скадовського району, під час проведення предметних тижнів, які мають назву «Дні братерства народів України», проходять зустрічі представників різних етносів навчальних закладів

З 4 по 10 листопада в Україні проходить тиждень національних меншин, який несе за собою зміцнення міжнаціональної злагоди та порозуміння, задоволення культурних та освітніх потреб національних меншин, підвищення рівня міжмовної толерантності та міжкультурної взаємодії.
    
Уже другий рік поспіль у загальноосвітніх навчальних закладах Скадовського району, під час проведення предметних тижнів, які мають назву «Дні братерства народів України», проходять зустрічі представників різних етносів навчальних закладів. 
   
06 листопада у Птахівській загальноосвітній школі відбувся тренінг  «Ми різні, але ми єдині – і в цьому наша сила!». Шкільна спільнота гостинно вітала друзів  із Володимирівського навчального закладу. У тісному сімейному колі зустрілися представники народів, які проживають на рідній скадовській землі: білоруси і єзиди, корейці та українці.
 
Запашним короваєм, за давньою українською традицією, зустріли  гостей птахівчани. Мелодійною українською мовою звучали слова вітання, а під запальну сучасну мелодію діти виконали флеш-моб, фінальним акордом якого був, піднятий над дитячими голівками, жовто-блакитний прапор. Гімн  України, виконаний різними мовами, створив  неповторну ауру добра, братерства і єдності  різних національностей із українським  народом.
У супроводі господарів, розподілившись за вибраними квітками-талісманами на групи, діти разом із дорослими завітали до зали для подальшої роботи. Активними учасниками тренінгу стали: Анатолій Розумний  –  перший заступник голови Скадовської районної державної адміністрації, Наталія Білоус –  завідувач комунальної установи «Скадовський районний методичний кабінет», Валентина Дудченко –  голова Птахівської сільської ради,  Наталія Кумпан  – директор школи, Ірина Янчукова –  голова батьківського комітету Птахівської школи, Світлана Степанюк –   директор Володимирівської ЗОШ.
 
Ведучі тренінгу, повідомили правила роботи. Цікава інформація перепліталася із інтелектуальними вправами, практичні завдання та презентація невеличких проектів, під супровід відеосюжетів, наскільки захопила дітей, що час, відведений для роботи, сплинув мов за хвилину. Між кожним наступним завданням звучали білоруські та українські пісні, виконувалися корейські танці, читалися  гуморески у виконанні дітей. За кожне завдання діти отримували у подарунок колосок, а наприкінці заходу було сплетено сніп–символ багатства, забезпеченого життя і родинного благополуччя. Маленькі представники різних національностей перев’язали його стрічками-символами свого народу. Перейнявши традицію предків, діти урочисто віднесли сніп єдності, братерства на найпочесніше місце школи, де він залишиться,  аж до нової зустрічі. 
 
«Україна – багатонаціональна, поліетнічна держава з різноманітними цікавими культурами різних національностей. Тому питання надійного захисту культури національних меншин, толерантного ставлення представників різних етносів один до одного повинно завжди залишатися пріоритетним, – зазначив Анатолій Розумний, – дуже добре, що саме маленькі скадовчани мають можливість поспілкуватися у дружньому колі, поділитися традиціями та звичаями свого народу, пройнятися духом патріотизму за свій народ і відчути свою приналежність до української землі». 

Корисні посилання