В Україні – як і в усьому світі – 8 та 9 травня відзначаються Дні пам’яті та примирення та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

11.05.2018 08:23:26
В Україні – як і в усьому світі – 8 та 9 травня відзначаються Дні пам’яті та примирення та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

Ці дні присвячені пам’яті тих понад 80 мільйонів людей, чиє життя було обірвано насильством світового масштабу, людям усіх рас і націй, чоловікам і жінкам, воїнам і мирному населенню, малим дітям і літнім людям – усім загиблим і усім тим, хто вижив та пройшов через усі кола пекла Другої світової війни. Тим, хто загинув на її фронтах, в окопах, і тим, хто загинув під час бомбардувань, побував у полоні, концтаборах чи просто зник безвісти у вихорі воєнного лихоліття.

Війна принесла страждання і загибель десятків мільйонів людей, руйнування міст і селищ, знищення пам’яток світової культури та історії. Ціна Великої Перемоги – це мільйони загиблих, навіки зламаних людських доль, невгамовний біль та горе учасників воєнних подій. Страждання не оминуло жодного куточка України. Пам'ятна дата 8 травня була закріплена Указом Президента Петра Порошенка у 2015 році для "гідного вшанування подвигу українського народу, його видатного внеску в перемогу антигітлерівської коаліції в Другій світовій війні і висловлення поваги всім борцям проти нацизму".

08 травня на Алеї Слави біля Вічного вогню (м.Гола Пристань) відбувся мітинг, присвячений саме цій події, в якому взяли участь перший заступник голови Голопристанської районної державної адміністрації Віктор Богачук, голова районної ради Віталій Соловйов, Голопристанський міський голова Олександр Бабич, працівники районної державної адміністрації, її окремих самостійних структурних підрозділів, представники органів місцевого самоврядування, громадських організацій та жителі міста та району.

Перший заступник голови районної державної адміністрації Віктор Богачук у своїй промові зазначив, що вклонитися кожному обеліску, кожній священній могилі - наш обов’язок. Ми з гордістю будемо вічно пам’ятати і наслідувати героїзм захисників-визволителів.

"Бажаю Всім миру, безхмарного неба, світлої радості та довголіття. Нехай у Ваших сім’ях панує злагода і спокій, а оселя повниться достатком і добром.

Нехай на нашій благословенній землі панує спокій та завжди лунає щасливий дитячий сміх!" – побажав всім Віктор Михайлович.

На початку мітингу присутні мали змогу заслухати народний аматорський ансамбль духових інструментів під керівництвом Олександра Опентанного.

Також, з чудовими піснями виступив колектив Голопристанського районного будинку культури «народного» аматорського любительського об’єднання ветеранів «Червона калина» під керівництвом Сергія Хоменка.

Хвилиною мовчання та покладанням квітів вшанували вічну пам'ять жертв Другої світової війни.

Корисні посилання