В Україні з’явилась нова електронна послуга – держреєстрація потужностей оператора ринку онлайн

20.05.2021 16:05:41
В Україні з’явилась нова електронна послуга – держреєстрація потужностей оператора ринку онлайн

18 травня під час «Дія Саміт 2.0» запущено нову електронну послугу – Державну реєстрацію потужностей оператора ринку харчових продуктів. Над розробкою послуги спільно працювали Мінекономіки, Мінцифра, Держпродспоживслужба, фахівці проекту USAID/UK aid «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/TAPAS».

Це послуга для фізичних і юридичних осіб, а також для підприємців, які займаються виробництвом, транспортуванням, зберіганням та/або реалізацією харчових продуктів. 

Послугу надають територіальні органи Державної служби з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.

Можливість отримання послуги в онлайн форматі дозволить підприємцям:

1. Зекономити час. Зараз послуга надається впродовж 15 днів після подання заяви на реєстрацію. В онлайн форматі час на надання послуги скорочується до 10 днів. У подальшому ця послуга буде доопрацьована і буде повністю автоматична.

2. Зекономити кошти. Наразі подати заяву на реєстрацію можна особисто або через законного представника шляхом відправлення документів поштою (рme.gov.uaекомендованим листом). Після запровадження онлайн формату послуги заява буде подаватися онлайн через портал «Дія», не потрібно буде платити за послуги поштового пересилання.

3. Мінімізувати вплив людського фактору. Нині при особистому зверненні неможливо уникнути контакту з чиновником. Окрім того, особисті візити в органи надання послуг небажані під час карантинних обмежень. Завдяки онлайн формату можна подати заяву віддалено, перебуваючи у себе вдома, уникаючи безпосереднього контакту з чиновниками. Тому онлайн формат послуги також є й антикорупційним.

Скористатися електронною послугою «Державна реєстрацію потужностей оператора ринку харчових продуктів» можна через портал «Дія» за посиланням: https://diia.gov.ua/services/reyestraciya-potuzhnostej-operatora-rinku

Корисні посилання