В Україні запрацювали нові вимоги до безпечності та якості молока і молочних продуктів, які стимулюватимуть підвищення обсягу виробництва молока

28.08.2019 06:37:54
В Україні запрацювали нові вимоги до безпечності та якості молока і молочних продуктів, які стимулюватимуть підвищення обсягу виробництва молока

Відповідний наказ Мінагрополітики України від 12 березня 2019 року № 118 «Про затвердження Вимог до безпечності та якості молока та молочних продуктів» набрав чинності 15 липня 2019 року (наказ зареєстрований в Міністерстві юстиції України 07 червня 2019 року за № 593/33564.)

Зазначається, що вимоги стосуються всіх операторів ринку молока та молочних продуктів незалежно від форми власності та підпорядкування, діяльність яких пов’язана з виробництвом, переробкою та введенням в обіг зазначеної продукції. При цьому правила не поширюються на первинне виробництво молока та молозива, призначених для власного споживання.

Передбачається, що нові вимоги будуть стимулювати обсягу виробництва молока ґатунку «екстра». Також оновлення вимог у цій сфері дозволить привести національне законодавство у відповідність до вимог ЄС щодо ветеринарно-санітрарних правил виробництва та обігу молока, визначення показників безпечності, підкреслили у профільному відомстві.

Крім того, зазначені вимоги зобов’яжуть переробників стежити за показниками якості та безпечності, запровадити принципи ризикоорієнтованих підходів при формуванні періодичності відбору зразків.

При цьому відповідальність покладається на учасників ринку, залишаючи за компетентним органом інструмент контролю за добросовісністю оператора.

Перехідний період для адаптації до нових правил для операторів ринку, орієнтованих на внутрішній ринок, встановлено до 2022 року.

Ознайомитися з Вимогами до безпечності та якості молока та молочних продуктів можна за посиланням https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0593-19#n23

Корисні посилання