У Великолепетиському районі обговорили інвестиційний проект будівництва сонячних електростанцій

24.12.2013 16:15:00

23 грудня 2013 року у приміщенні районної державної адміністрації відбулося засідання робочої групи щодо супроводу інвестиційного проекту будівництва сонячних електростанцій на території району, яке провів голова районної державної адміністрації Олексій Скопіч

З метою реалізації у районі проекту «Території здоров’я» в контексті виконання завдань Президента України Віктора Януковича щодо забезпечення якісних умов життя населення 23 грудня 2013 року у приміщенні районної державної адміністрації відбулося засідання робочої групи щодо супроводу інвестиційного проекту будівництва сонячних електростанцій на території району, яке провів голова районної державної адміністрації Олексій Скопіч. На порядку денному засідання стояло питання: «Про підсумки реалізації у районі у 2013 році проекту «Територія здоров’я» в контексті виконання завдань Президента України щодо впровадження екологічних альтернативних джерел енергії».
Заступник голови районної державної адміністрації Володимир Мошенець доповів про те, що на території району на сьогодні оформлено договори оренди на 2 земельні ділянки загальною площею 20 га для будівництва сонячних електростанцій потужністю по 5 мВт, на підвідомчій території Малолепетиської сільської ради та у межах с.Миколаївка Миколаївської сільської ради. Замовники будівництва сонячних електростанцій – ТОВ «НАВІ ЕНЕРДЖІ», ТОВ «ОРІОН ЕНЕРДЖІ», які зареєстровані на території району. Будівництво планується розпочати у 2014 році. У стадії розробки проект землеустрою на земельну ділянку площею 55,0588 га під будівництво сонячної електростанції на підвідомчій території Рубанівської сільської ради. Замовник ТОВ «АЛЬФА – ГРУП Г». Проект погоджується службами району.
Підводячи підсумки засідання, голова районної державної адміністрації Олексій Скопіч зазначив, що: «Будівництво сонячних електростанцій для району – це фактично створення нової галузі економіки – альтернативної енергетики, що позначиться на збільшенні надходжень до бюджету сільських рад, створенні нових робочих місць, збільшенні інвестиційної привабливості району». У ході заходу також обговорено питання щодо виготовлення на території району ПП «Нікітчук» альтернативних видів палива – гранул з лушпиння соняшнику (потужність підприємства до 200 тонн на рік) та використання під час опалення об’єктів соціального, культурного призначення.
Олексій Скопіч доручив профільному заступнику, відділу освіти, молоді та спорту районної державної адміністрації під час зимових канікул провести у Рубанівській ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 експеримент з перевірки визначення калорійності зазначеного вище виду палива та температурного режиму під час його використання, придбавши 10 т у ПП «Нікітчук». Це дасть змогу зекономити бюджетні кошти (1 т вугілля коштує дорожче, ніж 1 т гранул) та зменшити забруднення навколишнього середовища. За результатами проведеного засідання наголошено про виконання у повній мірі службами району розпорядження голови районної державної адміністрації від 23 березня 2013 року №174 щодо здійснення супроводу інвестиційного проекту будівництва сонячних електростанцій у 2014 році.

Корисні посилання