У Великолепетиському районі вшанували пам'ять загиблих внаслідок Чорнобильської катастрофи

27.04.2013 01:30:00

26 квітня в малому залі районного Будинку культури пройшла тематична концертна програма до 27-ї річниці аварії на Чорнобильській АЕС

26 квітня в малому залі районного Будинку культури пройшла тематична концертна програма до 27-ї річниці аварії на Чорнобильській АЕС.
«Чорнобиль… Мертва зона… Сьогодні такі слова гірким болем відлунюються у наших серцях. Заростають деревами, кущами, травою опромінені села. Вони порожні, мертві. Біда розчинилася у духмяному повітрі, у біло-рожевому цвітінні яблунь, у воді сільських криниць, у всій красі. Та хіба тільки в ній? Вона розчинилась у людях. Про жахливу подію важко згадувати, страх проймає душу при згадці про загиблих людей, особливо молодих. Ще багато століть ця трагедія буде нагадувати про себе» – такими словами розпочала програму ведуча заходу Наталія Дмитренко.
До запрошених ліквідаторів зі словами вдячності звернулись перший заступник голови районної державної адміністрації Олександр Трохименко та секретар Великолепетиської селищної ради Галина Груба. У своєму виступі Олександр Вікторович зазначив: «Чорнобиль – це гіркий урок не тільки нам, українцям, а й усьому людству. Наше завдання сьогодні – допомагати потерпілим, турбуватися про покращення їх життя. Спільними зусиллями ми зробимо все можливе для того, щоб віддячити за мужність, стійкість, терпіння, наполегливість у подоланні труднощів, що випали на долю «чорнобильців».
Хвилиною мовчання присутні віддали данину тим, хто втратив життя внаслідок Чорнобильської трагедії.
Сьогоднішній день для України не свято, а данина шани і вдячності тим, хто намагався здолати наслідки Чорнобильської катастрофи. Цей день – пам’ятка і застереження нам.
Та життя триває, і людина залишається людиною – зі своїми мріями, бажаннями і почуттями. Творчий колектив районного Будинку культури подарував невелику концертну програму, свої виступи усім присутнім і запрошеним подарували Олена Токар, Ірина Горішня, Аня Антипенко, Аня Бородіна та вокальний ансамбль «Роксоланочка» (керівник Олена Токар).
По закінченню заходу, ліквідатори висадили на подвір’ї районного Будинку культури три берізки, як символ весни і краси нашої землі, щоб трагедія Чорнобиля ніколи не повторилася.

Корисні посилання