У Великолепетиському районі препарати для лікування гіпертонії за зниженими цінами отримали 2957 хворих

27.11.2013 19:12:00

В рамках реалізації ініціатив Президента України у Великолепетиському районі препарати для лікування гіпертонії за зниженими цінами отримали 2957 хворих

З метою реалізації проекту «Територія здоров’я» в контексті виконання завдань Президента України щодо покращення якості надання медичних послуг населенню, 26 листопада 2013 року на базі територіального центру соціального обслуговування для учасників університету третього віку відбувся семінар на тему: «Сучасні підходи до лікування гіпертонії», у кому взяв участь заступник голови районної державної адміністрації Володимир Мошенець.
На семінар було запрошено головного лікаря КП «Великолепетиський центр первинної медико-санітарної допомоги» Тетяну Шевель, яка проінформувала присутніх про етапи впровадження у районі пілотного проекту щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою. Також наголосила, що хвороби системи кровообігу невпинно зростають з віком і є причиною інсультів, інфарктів, що нерідко призводить до інвалідності або смерті. Для реалізації пілотного проекту у всіх медичних закладах району створений реєстр пацієнтів з гіпертонічною хворобою, а лікарі у своїй роботі використовують стандарти лікування пацієнтів з гіпертонічною хворобою, враховуючи запропонований перелік препаратів. 
До роз’яснювальної роботи залучаються сімейні лікарі, які перереєстровують диспансерних хворих з гіпертонічною хворобою і виписують рецепти, щоб люди могли купити ліки за зниженими цінами. За час реалізації проекту з 2012 року, препарати для лікування гіпертонії за зниженими цінами отримали 2957 хворих. У районі зареєстровано 2908 гіпертоніків, з початку проекту виписано 4343 рецептів.
Підводячи підсумки семінару заступник голови районної державної адміністрації Володимир Мошенець зазначив: «Проект державного регулювання цін на лікарські засоби для хворих на гіпертонічну хворобу допоможе соціально-незахищеним верствам населення купити ліки за нижчими цінами. І медики повинні все зробити для того, щоб цією програмою скористалися якнайбільше людей, які потерпають від високого тиску крові». По завершенню заходу учасники університету третього віку мали змогу задати головному лікарю КП «Великолепетиський центр первинної медико-санітарної допомоги» Тетяні Шевель питання, пов’язані з лікуванням цієї хвороби, на які отримали вичерпні відповіді.

Корисні посилання