У Великолепетиському районі пройшов семінар на тему: «Служба зайнятості – працівникам села»

11.12.2013 23:17:00

З метою реалізації завдання Президента України у Великолепетиському районі пройшов семінар на тему: «Служба зайнятості – працівникам села»

З метою реалізації у Великолепетиському районі завдання Президента України щодо стимулювання підвищення зайнятості населення, створення нових робочих місць 10 грудня 2013 року у районному центрі зайнятості пройшов семінар на тему: «Служба зайнятості – працівникам села», у якому взяли участь перший заступник голови районної державної адміністрації Олександр Трохименко, заступник директора районного центру зайнятості Світлана Бойко, головний спеціаліст районного центру зайнятості Олександр Курносик, 10 керівників підприємств та 28 безробітніх.
Про працевлаштування молоді і соціально незахищених верств населення детально ознайомив присутніх головний спеціаліст центру Олександр Курносик: «Кожне підприємство за вимогою закону повинно мати у своєму штаті не менше 5 відсотків людей таких категорій. Державою гарантується також підтримка молодих працівників, які виявляють бажання працювати у сільській місцевості: молодому фахівцю, який укладе угоду не менше ніж на 3 роки, підприємством надається житло на термін його роботи та адресна допомога у розмірі 10 мінімальних зарплат державного бюджету. Після 10 років роботи житло передається працівнику у власність».
Про заохочення роботодавців працевлаштовувати на перше робоче місце саме цих громадян розповіла учасникам семінару заступник директора районного центру зайнятості Світлана Бойко, яка зазначила, що у випускників навчальних закладів згідно із законом за допомогою Великолепетиського районного центру занятості є можливість пройти стажування на підприємствах, установах, організаціях. Запис про стажування вноситься у трудову книжку. Це дуже важливо, бо випускник набуває професійного досвіду, умінь і навичок, а також певного стажу для майбутнього працевлаштування. Світлана Бойко проінформувала також і про заохочення працедавців щодо надання роботи молоді і незахищеним верствам населення через компенсацію єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове соціальне страхування та вказала, що право на компенсацію має роботодавець, який працевлаштовує на нове робоче місце за направленням служби занятості випускника не менше ніж на 2 роки.
Під час заходу безробітні також дізналися про стан місцевого ринку праці, перспективи працевлаштування селян, зокрема шляхом стажування безпосередньо на робочому місці, можливості тимчасової зайнятості, про роботу служби зайнятості щодо залучення безробітних у сферу самозайнятості та підприємницької діяльності, що відбувається з урахуванням потреб ринку праці та особливостей, притаманних розвитку інфраструктури району тощо. Також працівниками районного центру зайнятості було наголошено, що пріоритетними напрямками ведення малого бізнесу для сільських мешканців є виробництво та переробка продуктів тваринництва, вирощування посадкового матеріалу овочевих та ягідних культур, а також надання побутових послуг населенню, зокрема ремонту побутової техніки, автомобілів, взуття, шиття одягу, перукарських послуг тощо.
Підводячи підсумки семінару, перший заступник голови районної державної адміністрації Олександр Трохименко розповів присутнім про види робіт тимчасового характеру, які реалізовуються у районі. Зокрема він наголосив: «Шукаючи роботу, безробітні можуть взяти участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру, адже вони не лише сприяють збереженню у незайнятих трудовою діяльністю громадян мотивації до праці, забезпечують їм додатковий дохід до сімейного бюджету, стимулюють до пошуку більш продуктивного виду діяльності, а й мають суспільно-корисну спрямованість, сприяють соціальному розвитку населених пунктів, дозволяють органам місцевої влади та самоврядування вирішувати першочергові соціальні проблеми громади, а роботодавцям – залучити необхідну додаткову робочу силу до виконання окремих видів робіт».

Корисні посилання