У Великолепетиському районі проведено семінар-практикум на тему: «Діяльність учнівського самоврядування в умовах динамічних суспільних змін»

26.11.2013 23:09:00

21 листопада 2013 року на базі відділу освіти, молоді та спорту районної державної адміністрації відбувся районний семінар-практикум заступників директорів з виховної роботи з теми: «Діяльність учнівського самоврядування в умовах динамічних суспільних змін»

На виконання соціальних ініціатив Президента України Віктора Януковича «Діти – майбутнє України» та залучення молоді до реалізації державної соціальної політики, 21 листопада 2013 року на базі відділу освіти, молоді та спорту районної державної адміністрації відбувся районний семінар-практикум заступників директорів з виховної роботи з теми: «Діяльність учнівського самоврядування в умовах динамічних суспільних змін», мета якого підвести підсумки, проаналізувати здобутки, помилки та проблеми в роботі учнівського самоврядування шкіл району.
Учасників семінару вітав перший заступник голови районної державної адміністрації Олександр Трохименко, який зазначив, що: «Молодій людині, яка будує успішну кар’єру, дуже необхідні навички лідера. Причому ці навички мають бути не теоретичними, а підкріпленими власним практичним досвідом. Нині вищу конкурентоздатність на ринку праці мають ті випускники, які під час навчання брали активну участь у діяльності органів учнівського самоврядування, молодіжних громадських організацій. Вони на практиці здобули навички організаційної роботи, ефективної комунікації, підготування заходів і головне – вміння переконати колектив у необхідності реалізації конкретних дій. А це говорить про те, що об’єднання справжніх лідерів стане в майбутньому міцним підґрунтям в розбудові нашої країни».
Згідно плану проведення семінару голови шкільних органів самоврядування та центр дитячої та юнацької творчості презентували звіти про роботу за минулий 2012-2013 навчальний рік.
Урочистим моментом семінару було проведення виборів голови та членів районної ради лідерів учнівського самоврядування. Претенденти на цю посаду з кожної школи мали можливість представити свою передвиборчу програму, після чого відбулося таємне голосування. Виборча комісія в складі заступників директорів шкіл з навчально-виховної роботи після підрахунку бюлетенів оголосила результати. Головою районної ради лідерів учнівського самоврядування за більшістю голосів обрано ученицю Великолепетиської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2 Олену Щедру, а її заступником – ученицю Великолепетиської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1 Олександру Видавську. Разом з цим, радою лідерів затверджено структуру моделі районного учнівського самоврядування, затверджено положення про районну раду учнівського самоврядування «Лідер» та обрано голів виконавчої влади — центрів.
Усі виступаючі були єдині в одному, що учнівське самоврядування повинно дійсно бути дієвою школою формування активного школяра, шкільне життя − цікавим та змістовним, адже необхідно виховувати творчих, ініціативних лідерів учнівського самоврядування. Саме цю роль взяла на себе районна організація «Лідер», яка з сьогоднішнього дня розпочала свою роботу.
Крім планових робочих питань на семінарі було оголошено конкурс на створення єдиної емблеми та девізу ради «Лідер», поєднавши в ній кращі ідеї, втілені в емблемах шкільних органів самоврядування.

Корисні посилання