У Великолепетиському районі проведено семінар-нараду з питань соціального захисту дітей-сиріт

18.12.2013 19:35:00

З метою реалізації соціальних ініціатив Президента України у Великолепетиському районі проведено семінар-нараду з питань соціального захисту дітей-сиріт

З метою реалізації у районі соціальних ініціатив Президента України Віктора Януковича щодо захисту прав дитини 16 грудня 2013 року на базі Великолепетиського центру дитячої та юнацької творчості за участю першого заступника голови районної державної адміністрації Олександра Трохименка, секретарів виконкомів селищної та сільських рад району, керівників структурних підрозділів районної державної адміністрації, представників районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, управління Пенсійного Фонду України у Великолепетиському районі, державної виконавчої служби Великолепетиського районного управління юстиції відбулася семінар-нарада для опікунів, піклувальників, прийомних батьків з питань соціального захисту та забезпечення житлових і майнових прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
Учасники заходу розглянули актуальні питання сфери соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які виховуються у сім’ях опікунів, піклувальників, прийомних сім’ях, дитячих будинках сімейного типу, а саме: утримання та виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, у сім’ях опікунів, піклувальників, прийомних батьків, забезпечення житлових та майнових прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, оздоровлення та відпочинок дітей пільгових категорій, соціальний захист дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування в навчальних закладах району, соціальне житло для дітей-сиріт та осіб з їх числа, призначення та виплата пенсії у разі втрати годувальника, призначення та виплата державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, загальні умови та порядок стягнення аліментів.
Олександр Трохименко, висловлюючи велику вдячність усім опікунам, піклувальникам, людям, небайдужим до долі дітей-сиріт та дітей, які залишилися без батьківського піклування, за щоденну працю, любов та самопожертву в ім’я дитини, наголосив: «Діти – найдорожче багатство кожної людини. Заради їхнього щастя ми повинні долати всі труднощі і перешкоди. Сьогодні держава надає всебічну підтримку дітям, які волею долі втратили сім’ю і дорослим, які створюють для них родини, де завдяки їх доброті та милосердю відігріваються та загоюються маленькі серця. У 2013 році Президентом України Віктором Януковичем проголошено нові соціальні ініціативи, спрямовані на захист прав дітей. Сьогодні влада розуміє важливість і необхідність вироблення стратегії розвитку держави – її майбутнього. Яким виросте молоде покоління, такою буде наша держава. Новими соціальними ініціативами: «Діти – майбутнє України», передбачено три напрямки: перший – підвищення якості життя для сімей з дітьми, другий – кожній дитині – всебічний розвиток, третій – сімейний затишок – кожній дитині. Сьогодні головним завданням для влади є соціальний захист та створення належних умов для виховання і розвитку майбутнього покоління». 
За результатами семінара-наради опікунам, піклувальникам, прийомним батькам рекомендовано вжити невідкладних заходів щодо захисту житлових та майнових прав підопічних: переоформлення права власності на житло та майно, спадкоємцями якого виступають діти, своєчасне вжиття заходів щодо стягнення аліментів з батьків, позбавлених батьківських прав. Учасникам семінару вручено пам’ятки опікуна-піклувальника.

Корисні посилання