У Великолепетиському районі провели весняну диспансеризацію великої рогатої худоби

10.06.2013 17:09:00

З метою охорони здоров’я тварин і людей та забезпечення виробництва якісної та безпечної продукції спеціалістами Великолепетиського районного управління ветеринарної медицини протягом весняного періоду 2013 року проводилась весняна диспансеризація великої рогатої худоби

З метою охорони здоров’я тварин і людей та забезпечення виробництва якісної та безпечної продукції спеціалістами Великолепетиського районного управління ветеринарної медицини протягом весняного періоду 2013 року проводилась весняна диспансеризація великої рогатої худоби (ВРХ), під час якої на туберкульоз досліджено 3675 голів ВРХ, позитивно реагуючих тварин не виявлено. 
Проведено лабораторні дослідження проб сироваток крові ВРХ на: бруцельоз – 2643 голів, позитивно реагуючих тварин не виявлено; лептоспіроз – 728 голів, позитивно реагуючих тварин не виявлено; лейкоз – 3750 голів, виявлено 3 позитивно реагуючі тварини. Власникам позитивно реагуючих тварин направлено повідомлення про встановлення захворювання на лейкоз тварини. 
Сучасна ветеринарна медицина досягла такого рівня, коли вона успішно бореться з багатьма захворюваннями. Потрібно завжди пам’ятати, що захворювання легше попередити, ніж лікувати. І хвороби, виявлені на ранніх стадіях – в більшості виліковні. 
Навіть якщо у власника тварини немає скарг, перевіряти стан її здоров’я все одно необхідно. Саме профілактична спрямованість зможе забезпечити успіхи в боротьбі з хворобами. Адже економічно вигідніше попередити захворювання, ніж лікувати хвороби та їх наслідки.

Корисні посилання