У Великолепетиському районі відбувся етнофестиваль «Парад національностей»

11.11.2013 16:40:00

З метою реалізації у районі завдань Президента України щодо зміцнення міжнаціональної злагоди та порозуміння, задоволення культурних потреб національних меншин 07 листопада 2013 року у районному Будинку культури відбувся етнофестиваль «Парад національностей»

З метою реалізації у районі завдань Президента України щодо зміцнення міжнаціональної злагоди та порозуміння, задоволення культурних потреб національних меншин 07 листопада 2013 року у районному Будинку культури відбувся етнофестиваль «Парад національностей», у якому взяли участь заступник голови районної державної адміністрації Володимир Мошенець, представники різних національностей і народів, що проживають на Великолепетищині, члени ветеранського клубу «Життєлюб» та учнівська молодь. Мета заходу – виховання поваги і терпимості до людей різних національностей та різних віросповідань, пропагування національних традицій та національної культури шляхом міжкультурного творчого діалогу.
Концертна програма «Парад національностей» вразила усіх присутніх різнобарв’ям талантів, щедрістю національних культур, різноманітністю національних вбрань. Мелодійну пісню молдавською мовою «Романтике» виконала солістка районного Будинку культури Олена Токар, представниця молдавської національності у районі. У сольному виконанні Юлії Сидоренко, представниці болгарської діаспори, рідною мовою прозвучала пісня «Червоне вино». Вірш «О матерях», у виконанні представниці російського народу Лариси Трофомович, не залишив байдужими нікого з присутніх. Вадим Сайдулаєв, за національністю чеченець, звернувся до присутніх зі словами вдячності за тепле відношення лепетисців до представників різних національностей.
Ведучі заходу для всіх присутніх провели літературну вікторину «Я знаю край, в якому проживаю!» та конкурс танцю різних національностей, найактивнішим учасникам яких було вручено сувеніри. Підводячи підсумки фестивалю заступник голови районної державної адміністрації Володимир Мошенець зазначив: «Вивчення культурної спадщини, звичаїв та традицій народів, представники яких проживають на території нашого району, спрямоване на гармонізацію міжетнічних відносин, зміцнення толерантності, формування у молоді національної ідентичності. Адже саме від нашого покоління залежатиме те, як будуть складатися відносини нашої держави з іншими країнами». На завершення заходу учасників фестивалю запросили до «солодкого столу».

Корисні посилання