У Великолепетиському районі дбають про соціальний захист дітей трудових мігрантів

20.12.2013 00:56:00

18 грудня 2013 року відбулося засідання за «круглим столом» на тему: «Удосконалення соціального захисту дітей трудових мігрантів»З метою реалізації у районі завдань Президента України щодо захисту прав дитини, 18 грудня 2013 року відбулося засідання за «круглим столом» на тему: «Удосконалення соціального захисту дітей трудових мігрантів». У заході взяли участь перший заступник голови районної державної адміністрації Олександр Трохименко, начальник управління праця та соціального захисту населення районної державної адміністрації Ігор Подаков, директор районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Олена Арешкіна та начальник служби у справах дітей районної державної адміністрації Олена Горбач та інші зацікавлені особи.

Про проведену роботу з соціального захисту дітей трудових мігрантів присутніх ознайомила директор районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Олена Арешкіна. Вона зазначила, що у районі поживає 19 сімей, в яких виховується 22 дитини трудових мігрантів. Спеціалістами центру постійно здійснюються соціальні інспектування цих сімей, визначаються умови проживання, складається оцінка потреб дітей цієї категорії, з особами, які заміщують батьків, проводяться роз’яснювальні бесіди та надаються соціальні послуги.

Протягом 2013 року для того, щоб покращити соціально-психологічну реінтеграцію районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, служби у справах дітей районної державної адміністрації та соціальних працівників загальноосвітніх навчальних закладів району було проведено комплекс заходів, спрямованих на запобігання негативного впливу оточення, мотивацію до навчання, пізнання себе, розвитку своїх здібностей, потреби в самореалізації, створення умов для повноцінного спілкування з однолітками та дорослими, набуття позитивного соціального досвіду у ході активної творчої діяльності, надання індивідуальних консультацій психологом та проведення корекційно-просвітницької роботи, сприяння професійному спрямуванню дітей та підлітків, забезпечення проведення цікавого та змістовного дозвілля.

Підводячи підсумки засідання, перший заступник голови районної державної адміністрації Олександр Трохименко зазначив: «На сьогоднішній день питання трудової міграції для України є проблемою державного рівня. Тема українських трудових мігрантів та умови їх перебування за кордоном активно обговорюються в пресі, привертаючи увагу всього суспільства. Більшість працівників перебувають за кордоном у статусі нелегальних трудових мігрантів, що призводить до їх дискримінації та незахищеності. Держава, розробляючи механізми правового забезпечення трудової діяльності за кордоном, здійснює захист своїх громадян. Вирішення проблем дітей трудових мігрантів на сьогоднішній день також є вкрай важливими та необхідними. Адже діти, батьки яких виїхали за кордон, не відчувають контролюз їх сторони, пропускають навчання у школі, починають палити та вживати алкоголь. І тому, аби цьому зарадити слід активізувати роботу відповідних служб щодо соціального захисту дітей трудових мігрантів».

За результатами засідання прийнято рішення продовжувати впроваджувати у районі соціальні ініціативи Президента України, спрямованні на покращення психо-емоційного стану та соціальної безпеки дітей трудових мігрантів.

Корисні посилання