Вакцинація від гепатиту В потрібна і дітям, і дорослим

19.08.2021 10:05:01
Вакцинація від гепатиту В потрібна і дітям, і дорослим

Гепатит В — це вірусне інфекційне захворювання, що передається через кров і рідини організму й може спричинити серйозне ураження печінки, зокрема, цироз і рак. В Україні 621 281 особа хворіє на вірусний гепатит В. Під медичним наглядом перебуває лише 3 %. Більшість хворих не знає про свій діагноз та не отримує лікування.

Вірусний гепатит В може розвиватися безсимптомно. Іноді прояви хвороби (пожовтіння шкіри і очей, потемніння сечі, надмірна втома, нудота, блювання і біль у животі) виникають через 2-3 місяці після зараження - це гострий гепатит В, іноді через 6 місяців і більше - хронічний гепатит В. Лікування гепатиту В може тривати пожиттєво, але повне одужання трапляється рідко.

 

Найкращий спосіб захиститися від гепатиту В — вакцинація. В Україні з 2002 року запроваджена безоплатна рутинна вакцинація для дітей, повний курс якої включає 3 дози:

- 1 доза — 1 доба життя дитини;

- 2 доза — 2 місяці життя дитини;

- 3 доза — 6 місяців життя дитини.

Три дози вакцини гепатиту В захищають немовля на все життя.

Поширеним є міф, що щеплення від гепатиту В спричиняє жовтяницю новонароджених. Це неправда! Вакцина від гепатиту В — інактивована (нежива), вона абсолютно безпечна, тож не може стати причиною інфікування.

Дуже важливо отримати щеплення в перші дні життя дитини, адже гепатит В найнебезпечніший для дітей до 1 року.

Також вакцинація проти гепатиту В рекомендована для дорослих, що не були вакциновані в дитинстві. Схему вакцинації і дозування препарату підбирає лікар (в залежності від віку та медичної історії пацієнта). Дорослим також потрібно буде отримати 3 дози вакцини.

Після рутинної вакцинації перевірку на наявність антитіл проводити не потрібно.

Вакцинація є єдиним ефективним захистом від цієї хвороби і вона дійсно рятує життя! Після введення масової імунізації від гепатиту В захворюваність на гострі форми гепатиту в світі скоротилася в 10 разів.

Корисні посилання