Ведеться робота щодо утворення Таврійської об`єднаної територіальної громади

20.10.2016 17:20:08
Ведеться робота щодо утворення Таврійської об`єднаної територіальної громади

Сьогодні, 20 жовтня, відбулось засідання робочої групи з вивчення питання утворення Таврійською міською радою об’єднаної територіальної громади.

Під час засідання, яке пройшло під головуванням в. о. заступника голови обласної державної адміністрації Дмитра Бутрія, розглядали питання щодо дотримання чинного законодавства в ході утворення цього добровільного об`єднання територіальних громад.

Так, було зазначено, що громадою міста Таврійськ виявлено бажання відділитися від Новокаховської міської ради та існувати як самостійна територіальна громада. У цьому випадку Таврійську необхідно буде змінювати межі розташування й входження у Нову Каховку.

Секретар Новокаховської міської ради Олександр Лук`яненко зазначив:

«Головна мета створення самостійних територіальних громад – це максимальне наближення послуг до населення. Але велику кількість послуг мешканці Таврійська отримують саме завдяки Новій Каховці». Він закликав  до створення в єдину потужну Новокаховську громаду та покращення життя мешканців міст разом.

img_7548

Свою думку висловили й директор Департаменту охорони здоров`я облдержадміністрації Віктор Короленко, який спробував змоделювати можливі ризики для Таврійської громади у разі об’єднання.

На його думку, можуть виникнути проблеми з наданням послуг первинного рівня медико-санітарної допомоги й профільного обстеженням працівників залізничного депо.

Проте, навіть за відсутності власного пункту екстреної медичної допомоги, мешканці громади зможуть отримати необхідну невідкладну медичну допомогу.

Несприятлива ситуація може виникнути й у сфері освіти, про що зазначила заступник начальника управління освіти, науки і молоді ОДА Ніна Левенець. На утриманні Таврійська залишаються тільки дитячі садочки, а школи міста належать Новокаховській міській раді.

Тож питання щодо утворення Таврійської об`єднаної територіальної громади залишається на розгляді робочої групи для того, щоб у подальшому знайти рішення, яке буде на користь громади.

img_7547

В. о. заступника голови обласної державної адміністрації Дмитро Бутрій зауважив:

«За Конституцією України Таврійськ має право утворити самостійну громаду, але в першу чергу, ми повинні рахуватися з думкою мешканців міста. Вирішити питання щодо об`єднання можуть тільки сільські та селищні голови разом, саме вони представляють інтереси громадян і несуть відповідальність за все, що відбувається в житті місцевих мешканців».

Корисні посилання