Туристичні пропозиції Херсонської області

01.03.2017 07:40:27

Херсонщина має величезну кількість природних комплексів з різноманітним рослинним та тваринним світом, гірськими породами, ґрунтами, кліматом і водами. Омивається область аж чотирма водоймами – Чорним і Азовським морями, а також Каховським водосховищем та озером Сиваш. Запрошуємо відвідати туристичні перлини Херсонської області!

Унікальні куточки природи на Херсонщині – це біосферні заповідники.

Чорноморський біосферний заповідник – епіцентр гніздових, перелітних і зимових скупчень птахів в Північному Причорномор`ї.
 


Біосферний заповідник «Асканія-Нова» – єдина у світі ділянка первинного степу, яка ніколи не використовувалася для потреб сільського господарства. На заповідних землях можна зустріти американських бізонів, кафрських буйволів, сайгаків (найдавніші копитні, ровесники мамонтів), лам, шотландських поні, диких коней, муфлонів, страусів, верблюдів, антилоп, оленів, фазанів, павичів, рожевих пеліканів, чорноголових чайок і безліч лебедів.


Також на Херсонщині є термальні джерела: цілющий гейзер у с.Облої Голопристанського району, Лемурійське озеро у с.Григорівка Чаплинського району та гаряче джерело на Арабатській Стрілці. Вони унікальні за своїми природними і лікувальним властивостями й приваблюють чисельних туристів із усіх куточків України.
 


Серед найпривабливіших куточків Херсонського краю: екологічно чиста Дельта Дніпра, найбільший у світі рукотворний ліс – 100 тис. га. На акваторії Дніпра в місті Нова Каховка сьогодні працюють 2 яхт-клуби європейського класу «Maxim-Marine» та «Катрин».
 


У самому серці Олешківського лісу функціонують два кінні клуби: «Grand-prix» та «Буцефал», в яких професіонали навчають азів верхової їзди, тут можна прогулятися верхи лісом і просто відпочити на лоні природи.
 


Справжні туристичні перлини краю – 4 національні природні парки: «Азово-Сиваський», «Олешківські піски», «Джарилгацький», «Нижньодніпровський». Ще один національно-природний парк «Кам’‎янська Січ» наразі перебуває у процесі створення.
 


Херсонщина активно розвиває сільський туризм і є одним з лідерів в Україні за цим видом відпочинку. Приваблює туристів етнографічно-екологічний музей підвідкритим небом – історико-розважальний комплекс «Зелені Хутори Таврії».
 


На території бази зеленого туризму «Дельта Дніпра» є всі умови для професіоналів та любителів рибної ловлі, проводяться змагання.
 


Цікаві туристичні пропозиції пропонують бази та садиби зеленого туризму «Чумацька криниця», «Чайка», «Славутич», «Рибацький хуторок», «Білі зорі» , «Рибальський стан», «Рибальський хутір»«Марійкіна садиба», «Збур’ївський кут», база «Водний лабіринт», Еко-парк «Всього-свого», еко-селище «Радуга», та багато інших.
 


В заміському полікультурному туристичному центрі «Чайна тиша» поряд з Ягорлицькою затокою в селі Іванівка Голопристанського району природа поєднала чотири стихії: море, ліс, безкраї степи й справжню пустелю. 

У Дніпровському лимані в с.Станіслав Білозерського району розкинулися кручі, що вражають своїми просторами та краєвидами туристів.
 


Для прихильників винного туризму проведення дегустацій пропонують виноробне господарства князя П.М. Трубецького Бериславського району, дім марочних коньяків «Таврія» м.Нова Каховка, сімейна виноробня «Курінь» с. Степанівка Білозерського району та ряд інших.
 


Туристи із задоволенням долучаються до вивчення таємниць історії: численні скіфські кургани, античні городища, залишки турецьких укріплень, козацькі хрести, багаточисельні храми.
 


Цікавим історичними об'єктом є Олешківська Січ.
 


Зростанню привабливості області сприяє і насичений фестивальний календар Херсонщини – міжнародний фестиваль театральних прем’єр «Мельпомена Таврії», «Таврійські хутори», «Чорноморські ігри», «Купальські зорі», «Український кавун – солодке диво»  та багато інших.

Усе це лише маленька частина того, що пропонує Херсонщина своїм гостям!

Корисні посилання