Ветеранів бойових дій в Афганістані вітали щирою піснею

16.02.2016 11:18:39
Ветеранів бойових дій в Афганістані вітали щирою піснею

Щороку 15 лютого ми відзначаємо річницю виводу військ колишнього СРСР з Афганістану, вшановуємо пам’ять та подвиги воїнів-інтернаціоналістів. На квітучий Каховщині вже стало доброю традицією вітати наших земляків – ветеранів бойових дій в Афганістані, щирою піснею, теплими словами вдячності, гордості та поваги.

З цієї нагоди в районному будинку культури ім.Фрунзе проведено урочистості з нагоди відзначення Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та традиційний VI фестиваль військово-патріотичної пісні «Пам’ять» організований за ініціативи районного товариства воїнів-інтернаціоналістів та Всеукраїнської Громадської Спілки «Кордон».

В залі на фестиваль зібралися жителі району та міста, громадськість аби вшанувати гідних синів нашої Батьківщини, тих, які не просто на словах знають, що таке – виконувати свій військовий обов’язок самовіддано, чесно та героїчно.

З привітальним словом до присутніх звернулись голова Каховської районної державної адміністрації Салтиков Валерій Миколайович, керуючий справами Каховської районної ради Любак Володимир Іванович, міський голова міста Каховка Дяченко Андрій Андрійович. Від представників влади пролунало багато щирих слів, сповнених патріотизму і надії на мирне життя у державі, що так необхідно в умовах сучасної України, сподівання на тісну співпрацю та підтримку громадської ініціативи.

Із щирими словами й найкращими побажаннями вручалися і грамоти, ордени, медалі та інші нагороди найактивнішим членам товариства воїнів-інтернаціоналістів та тим, хто з ними тісно співпрацює у справі патріотичного виховання молоді, волонтерам, спонсорам..

В цей день почесною грамотою голови облдержадміністрації за вагомий особистий внесок у розвиток волонтерського руху, патріотичне виховання молоді, активну громадську діяльність та з нагоди відзначення 27-ї річниці виведення військ з Афганістану було нагороджено Кифорука Юрія Андрійовича.

Почесною грамотою голови райдержадміністрації за активну громадянську позицію, участь у військово-патріотичному вихованні сільської молоді, з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 27-ї річниці з дня виведення військ з Афганістану були нагороджені учасники бойових дій
Кучеренко Олександр Анатолійович та Шершень Олександр Федорович, а також
Каховське районне товариство воїнів – інтернаціоналістів (голова Мєшков К.А.),
Осередок Всеукраїнської громадської спілки «Кордон» м.Каховка та Каховського району ( голова Назарук О.І.)

Голова райдержадміністрації Валерій Миколайович вручив пам’ятні медалі Президента України з нагоди 25-річчя виведення військ з Афганістану Бедимському Леоніду Павловичу, Хозреванідзе Мурату Нодарійовичу, Храпчуку Дмитру Дмитровичу, Макусі Олегу Григоровичу, Ковалю Володимиру Георгійовичу.

Зі сцени лунали слова вітання від голови Каховського районного товариства воїнів-інтернаціоналістів Мєшкова Костянтина Анатолійовича, ініціатора фестивалю, керівника Всеукраїнської спілки «Кордон» м. Каховка Назарука Олександра Івановича, виконуючого обов’язки керівника громадської організації «Солідарна Україна» Галини Скрипніченко, представника партії «Народний фронт» Олени Король.

Привітали воїнів-інтернаціоналістів та гостей свята своїми творчими дарунками та щирими побажаннями і талановиті земляки та аматорські колективи художньої творчості: вокальний ансамбль «Червона калина» (РБК ім.Фрунзе), сімейний дует «Калиновий цвіт» (Тавричанський СБК), чоловічий вокальний ансамбль «Соколи» (Ч.Перекопський СБК), Захар Костров, Галина Скрипніченко, Валентина Нікітіна, вихованці дитячого будинку «Радість», вихованці Каховського Центру народної творчості.

Також в рамках фестивалю було підведено підсумки конкурсу малюнків «Ми за мир», а дітям – переможцям вручені подарунки.
Усі бажаючі мали змогу переглянути тематичні експонати ГО Новокаховського-історичного клубу «Каховка» та дитячі малюнки, які були представлені загалу у фойє районного будинку культури

Цього дня афганці, за традицією, здійснять поїздки на могили своїх бойових побратимів.
В рамках відзначення Дня виведення радянських військ з Афганістану напередодні було проведено зустріч активу районного товариства воїнів-інтернаціоналістів з керівництвом райдержадміністрації на якій проаналізовано досягнення та напрямки державної політики щодо поліпшення соціального захисту сімей загиблих, воїнів-інтернаціоналістів та окреслено шляхи подальшої взаємодії та співробітництва районної влади з громадськістю.
До відзначення цієї дати у загальноосвітніх та культурних закладах району протягом тижня відбулися патріотичні заходи, тематичні виставки, уроки пам’яті за участю ветеранів воїнів-інтернаціоналістів.

Релігійні конфесії району в цей день провели молебень по загиблих у військових конфліктах та здравії живих.

Корисні посилання