Ветерани Білозерського району отримали 756,5 тис. грн разової грошової допомоги

14.05.2013 00:00:00

До Дня Перемоги ветеранам війни Білозерського району призначено та виплачено разову грошову допомогу на суму 756,5 тис. грн

До Дня Перемоги ветеранам війни Білозерського району призначено та виплачено разову грошову допомогу на суму 756,5 тис. грн. За результатами обстеження матеріально–побутових умов проживання 347 ветеранів Великої Вітчизняної війни їм надано грошову та натуральну допомогу у вигляді продуктових наборів, цінних подарунків на загальну суму 47,5 тис. грн за рахунок коштів місцевих бюджетів та спонсорських коштів. 
Для підтримки статутної діяльності районної організації ветеранів та проведення ними заходів, пов’язаних із пам’ятними подіями Великої Вітчизняної війни розроблено відповідну районну програму та передбачено на її виконання кошти в районному бюджеті на 2013 рік у розмірі 10 тисяч грн. На території селищної, сільських рад району до Дня Перемоги проведено упорядкування 29 військових поховань, братських та одиночних могил, 38 меморіальних комплексів, скульптурних, архітектурних та інших споруд й об’єктів, що увічнюють пам’ять про Перемогу та подвиги її учасників.
09 травня 2013 року в смт Білозерка за участі голови райдержадміністрації Валерія Поддубного, голови районної ради Євгенії Романової, ветеранів, представників громадськості, молоді, трудових колективів, депутатів місцевих рад проведено театралізоване дійство до Дня Перемоги «Ви навіки у пам’яті народній». В населених пунктах району відбулися урочисті збори, мітинги, театралізовані дійства, святкові концерти, «вогники» для ветеранів, покладання квітів до пам’ятних місць, факельні ходи, відвідання ветеранів на дому, польові кухні, показ хронікально-документальних та художніх фільмів військової тематики, спортивні змагання та інші тематичні заходи.  
У клубно-бібліотечних та освітніх закладах району проведено літературно–музичні свята «Через війну вели дороги, щоб світло святом сонце Перемоги», «Низький уклін вам, ветерани», «Пам’ять наша – ветеранська слава», уроки пам’яті «Є пам’ять, якій не буде забуття, і слава, якій не буде кінця», «Без права на забуття», уроки патріотичного виховання «Віват, переможці», години мужності  «Нащадки пам’ять бережуть», історичні екскурси «Партизанська війна на Україні», уроки-реквієми «Війна відгриміла, а пам’ять жива», відео-спогади «Пам’ять серця. Пам’ять сивини». 
Також проведено мультимедійні презентації «Пісні воєнних років», огляди літератури «Війна в пам’яті – біль в серці», «Війна в пам’яті, біль у серці», «Пам’ятаємо! Славимо! Вшановуємо!», книжкові виставки «В граніті, в бронзі, в серцях», «В книжковій пам’яті миттєвості війни», «Подвигу жити вічно», «Твій подвиг, солдате, не забути», «Немеркнуче світло воєнного подвигу», бібліографічні огляди «Пам’ять поколінь», години поезії «Книгою, зброєю, словом вони Батьківщині служили», фактографічні довідки «Друга світова війна і Україна», виставки дитячих малюнків та фото «Війна очима олівця та об’єктива».
В районному музеї пройшов День відкритих дверей. Відкрита експозиція виставки «Кто погиб за Днепр…», проведено тематичну екскурсію «9-10 травня Дні пам’яті та примирення». В 28 шкільних бібліотеках, 6 шкільних музеях та 22 куточках бойової і трудової слави організовано виставки документів, присвячених річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років та визволення України від фашистських загарбників. Учні Токарівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, члени малої академії наук дослідили тему «Доля жінки Херсонщини в роки Великої Вітчизняної війни».

Корисні посилання