Відбулася нарада з перевірки стану виконання робіт з розчищення русла річки Каланчак

21.06.2016 15:24:52
Відбулася нарада з перевірки стану виконання робіт з розчищення русла річки Каланчак

25 грудня 2015 року головою районної державної адміністрації Ганною Загорулько та директором Українського товариства охорони птахів Олегом Дудкіним було підписано Меморандум про співпрацю між Товариством та Адміністрацією щодо об’єднання зусиль із відновлення та підтримання збалансованого гідрологічного режиму річки Каланчак, шляхом реалізації екологічно дружніх заходів зі стимулювання водних екосистем до самовідновлення і запобігання ризиків негативного впливу.

17 червня 2016 року, за ініціативи та під керівництвом голови Каланчацької районної державної адміністрації Ганни Загорулько, при сприянні Українського товариства охорони птахів (ТОП) відбулася нарада з перевірки стану виконання робіт щодо реалізації проекту «Відновлення річки Каланчак для природи і майбутніх поколінь».

У нараді також взяли участь перший заступник голови районної державної адміністрації Олег Онуце, керівник Каланчацької районної організації Українського товариства мисливців і рибалок Володимир Литвиненко, директор Українського товариства охорони птахів Олег Дудкін, керівник проекту «Відновлення річки Каланчак для природи і майбутніх поколінь» Вікторія Шевчук, доктор технічних наук, головний науковий співробітник Національного інституту стратегічних досліджень при Президентові України Євгеній Яковлєв.

Під час зустрічі присутні обговорили хід робіт з розчищення русла річки та поставили завдання щодо наступних етапів та строків виконання.

«У результаті порушення водного режиму, через відсутність водоохоронних зон і прибережних лісонасаджень, інтенсивну індивідуальну забудову прилеглої території, будівництво переїздів та ерозію ґрунтів відбулося замулення днища річки Каланчак. Як наслідок, рівень води в ній після сильних злив і весняного сніготанення значно підвищується, затоплюючи присадибні ділянки і житлові будинки. Проблема не вирішувалася десятиліттями», – зауважила Г.Загорулько.

«Проведення природоохоронних заходів, а саме відновлення дренажів, водостоків забезпечить належне регулювання водного режиму. Тож ми, зможемо ефективно протидіяти підтопленням, весняним паводкам та шкідливій дії вод», – у свою чергу, додав Євгеній Яковлєв.

Для підтримання природного середовища водойми було прийнято рішення щодо її зариблення карасем та коропом.

Річка Каланчак, що впадає в Каркінітську затоку (частину водно-болотного угіддя міжнародного значення) одна з небагатьох малих річок Північного Причорномор’я та єдина прісноводна артерія, що живить посушливі степові території Каланчацького району, від якої залежить соціально-економічний розвиток району. Раніше річка була серйозним транспортним водним шляхом Таврії і слугувала притулком для водно-болотних птахів у різні пори року. Нині внаслідок суттєвого антропогенного впливу гідрологічний режим цієї річки значно погіршився і умови перебування стали менш привабливими для птахів і придатними для людей.

Корисні посилання